EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

YDA Center’da Ulaşım Otis ile Sağlanıyor

YDA Center’da çevreci tüketim özelliklerine sahip, 3,5 metreyi 4 saniyede kateden, 1600 kg taşıma kapasitesine sahip 12 adet yüksek kat asansör kullanılıyor.

Ankara’nın kalbi Çankaya’da şehrin yeni sembollerinden biri olarak yükselen YDA Center’da bina içi ulaşım, Otis Türkiye’nin ileri teknolojiyle hayata geçirdiği asansör ve yürüyen merdivenleri ile sağlanıyor. 1 saniyede 7 metre kateden ‘Türkiye’nin en hızlı asansörlerini üreten Otis, kullanıcıları varış noktalarına daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaştırıyor.

Ofis ve ticari alanlardan oluşan YDA Center, metro istasyonu ile doğrudan bağlantısı olan Ankara’nın tek iş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyor. Ayrıca projenin güney tarafında, hem ofis kulesindeki kullanıcılara hem de kente hizmet edecek, altı kapalı otopark, üstü ise peyzaj ve yeme-içme alanı olarak kullanılacak bir park alanı da bulunuyor.

YDA Center’da ulaşım Otis’in yenilikçi asansör ve yürüyen merdivenleri ile sağlanıyor. YDA Center’da çevreci tüketim özelliklerine sahip, 3,5 metreyi 4 saniyede kateden, 1600 kg taşıma kapasitesine sahip 12 adet yüksek kat asansör kullanılıyor. Dış cephede yarım daire panaromik görüntüye sahip olan bu asansörler, ulaşım esnasında teleferik etkisi yaparak güzel bir şehir manzarası sunuyor.

YDA Center’da ayrıca yeni nesil teknolojilerle donatılmış, 2,5 metreyi 1,75 saniyede kateden 1600 kg taşıma kapasitesine sahip 36 adet Gen2 makine dairesiz kayış sistemli asansörler bulunuyor. Her iki blokta da kullanılan CompassPlus sistemi asansör bekleme kuyruklarını yok ederek, bina içi ulaşımı hızlı ve konforlu hale getiriyor. CompassPlus sistemine ilave olarak, Türkiye’de sadece Otis’in benzer projelerde kullandığı 9 asansörü grup prensibiyle ortak olarak çalıştıran özel E2 kumanda sistemi emniyetli ve hızlı ulaşımı garanti ediyor.

Sistem dış cephede yer alan 8 adet yürüyen merdivenle destekleniyor. Böylece YDA Center’ın tüm düşey sirkülasyonu, üstün Otis teknolojisiyle yönetiliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)