EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Braas İnovasyonları, 41.Yapı Fuarı'nda İlgiyle Karşılandı

Braas Çatı Sistemleri, 08-12 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen 41. İstanbul Yapı Fuarı’nda, inovatif kimliği ile eğimli çatılar için geliştirilen en yeni ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. 

Braas, İstanbul Yapı Fuarı’nın 41. yılında “Çatıda Çığır Açan Yeni Teknoloji: Evolution Innotech”, “Çatılarda Estetik”, “Çatılarda Su Yalıtımın Önemi”, “Çatı Katı Yaşam Konforu ve Uzun Ömürlü Detay Çözümleri” ve “Yağmur İndirme Sistemleri” konseptlerine vurgu yaparak ürünlerini tanıttı.  Yeni ürünlere ek olarak Braas standında, BMI Grup markaları “Wolfin" ve "Icopal Shingle-Sistem" ‘e de yer verildi.

Yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren önemli bir organizasyon olan Uluslararası İstanbul Yapı Fuarı, 08-12 Mayıs 2018 tarihlerinde Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Braas Çatı Sistemleri bu yıl 41. kez kapılarını açan fuarda, günümüzde ulaşılabilen en üst düzey çimentolu kiremit üretim teknolojisi Evolution Innotech' i, yeni su yalıtım ürünleri Divoroll Universal-S HYPER, Maksimum 2S ve Kompakt'ı, tasarım ve kalitenin mükemmel bileşimi Topas 13V Matt Antrasit modelini ve yepyeni Çelik Yağmur İndirme Sistemi’ni ziyaretçileri ile buluşturdu. BMI Grup markaları Wolfin ve Icopal Shingle-Sistem’e de stantta yer verildi.

Çatıda Güçlü, Uzun Ömürlü ve İnovatif Çözümler

41. İstanbul Yapı Fuarı’nda Braas Çatı Sistemleri standını ziyaret edenler,  Evolution Innotech ve diğer gelişmiş yüzey kaplama teknolojileri ile üretilmiş kiremitleri yakından görme fırsatını elde ettiler. Evolution Innotech, Braas’ın yoğun Ar-Ge çalışmaları sonunda geliştirdiği, çimentolu kiremit üretim teknolojisinde günümüzde ulaşılabilen en üstün kiremit yüzey kaplama teknolojisi. Evolution Innotech sayesinde Braas kiremidin yüzeyi, "ColourFUSION - Ergitmeli kaynaştırma tekniği" ile gövdeyle bütünleşik, sağlam bir yapıya kavuşuyor ve çatı, zorlu çevre koşullarına (yağmur, kar, don vb.)  karşı bir zırh gibi korunuyor. Böylece kiremidin estetik ve fiziksel performansı artırılarak çevresel etkilere karşı daha güçlü ve daha dayanıklı hale getiriliyor. Evolution Innotech üretim teknolojisinde kullanılan ColourFusion tekniği ve yoğun teknolojik pigmentler sayesinde kiremit, daha doygun, daha canlı renklere sahip oluyor ve renk şiddeti performansını daha uzun süre koruyabiliyor.

Bir çatı sisteminin en önemli unsurlarından biri olan su yalıtımı çözümleri, çatıların toplam performansında önemli rol oynuyor. Braas Çatı Sistemleri'nin bu amaçla bir mimari çözüm olarak sunduğu yeni su yalıtımı ürünleri Divoroll Universal-S HYPER, Maksimum 2S ve Kompakt, önemli özellikleri ön plana çıkarılarak 41. Istanbul Yapı Fuarı’nda sergilendi. Divoroll Universal S HYPER işlevsel film tabakası ile güneşten gelen ışınımları yansıtma özelliğine sahip, gelen ısıyı %40'a kadar yansıtarak enerji tasarrufu sağlıyor. Üç katmanlı ve hasır donatılı yapısıyla Divoroll Maksimum 2S, üst yüzeyi poliüretan (TPU) esaslı bir kaplama ile korunarak ekstra güvenlik sağlıyor. Divoroll Kompakt, 145 gr/m2 ağırlığı, kolay uygulama avantajı ile göze çarpıyor.

Geleneksel ya da modern tüm yapı tiplerine yönelik farklı model, doku ve renklerde tasarımlar sunan Braas, standında Terracotta serisine son eklenen Topas 13V Matt Antrasit’i sergiledi.

Keskin ve zarif hatları ile klasik kiremide sade ama seçkin bir görünüm kazandıran Topas 13V, en yüksek estetik talepleri karşılayan bir tasarıma sahip. Braas standında yer alan yeni ürünlerden bir diğeri de; çinko-magnezyum kaplama tekniği ile korozyana karşı artırılmış koruma sunan Çelik Yağmur İndirme Sistemi oldu. Çelik Yağmur İndirme Sistemi, kaynaksız yekpare dere köşe dönüş elemanları, modüler birleştirme parçaları ve alternatifli kelepçe sistemleri ile öne çıkıyor.

“Çatı sistemi” kavramının öncü ve lider markası olan Braas, 41. Yapı İstanbul Fuarı’nda en yeni su yalıtım örtülerinden rüzgar klipslerine, yüksek mukavemetli ısı yalıtım çözümlerinden labirent havalandırma kanallarına sahip mahya bantları ve çatı kaplama levhasına kadar hemen hemen tüm ürün gruplarındaki güncel ürün ve inovasyonları ziyaretçileri ile buluşturdu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)