EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Tahincioğlu Nidapark Seyrantepe Projesi, Time Lapse Türkiye Tarafından Fotoğraflandı

Tahincioğlu Nidapark Seyrantepe projesinin 2,5 yıl süren inşaatı Time Lapse Türkiye tarafından görüntülendi. Time Lapse Türkiye 2 kameradaki yaklaşık 100 bin fotoğrafı düzenledi ve projenin inşaat sürecini anlatan bir video oluşturdu.

2,5 senede 100 bin fotoğraf çekildi 

Tahincioğlu Gayrimenkul'ün bütün inşaatları Time Lapse Türkiye tarafından görüntüleniyor. Firmanın Seyrantepe'deki 27 katlı 2 kuleden oluşan Nidapark Seyrantepe projesi de bunlardan birisi. 2014'ün sonlarında başlayan ve geçtiğimiz yıl teslim edilen projenin inşaatı başından sonuna dek 2 DSLR kamerayla Time Lapse Türkiye ekibi tarafından görüntülendi.

İnşaat sürecinde yaklaşık 100 bin fotoğraf çekildi.Projenin sona ermesinin ardından fotoğraflar düzenlenerek bir time lapse video oluşturuldu. Türkiye'de konut projeleri bakımından ilk tam zamanlı 4K inşaat time lapse videosu sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

İşte Time Lapse Türkiye tarafından çekilen Tahincioğlu Nidapark Seyrantepe inşaatı Time Lapse videosu:

Büyük projeler TIME LAPSE TÜRKİYE'yi tercih ediyor

Halen devam etmekte olan Çamlıca TV Radyo Kulesi başta olmak üzere, TOKİ Kayapark projesi, Tahincioğlu'nun tüm şantiyeleri, Türkiye'nin en büyük alt geçit projesi, Konar ve Limak Enerji'nin santralleri, Steag RES projesi, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük kanser ilacı fabrikası, Erikli-Nestle fabrikası, Türkiye'nin ilk yeşil evi ve daha onlarca projenin time lapse çekimleri Time Lapse Türkiye tarafından yapılıyor.

Sadece inşaatlar değil, diziler, enerji santralleri, gemi yapımı gibi orta-uzun süreli birçok çekimde Time Lapse Türkiye imzası bulunuyor.

Alanında Türkiye'nin en büyük kuruluşu olan Time Lapse Türkiye, uzun süreli time lapse çekimleri ve inşaat çekimlerine özel olarak kendi ürettiği Lapser sistemleri kullanıyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)