EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

EWE Enerji, Kızlar Sahada'da Gönüllü Oldu

EWE Enerji, sosyo - ekonomik açıdan dezavantajlı kız çocuklarının, “yapamazsın” diye kodlanan kalıp yargılarının kırılması ve özgüvenli bireylere dönüşmesi için düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek kız çocuklarına özel tasarlanmış futbol yaz okulunda gönüllü olarak yer aldı. Proje kapsamında, atölye çalışmalarından top toplamaya çeşitli görevler üstlenen EWE Enerji ekibi hem çocuklara destek olmanın hem de onlarla birlikte eğlenceli bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

EWE Enerji, Türkiye’nin alanında en yüksek katılımla gerçekleşen ve gelenekselleşmiş ilk özel kadınlar futbol turnuvası Kızlar Sahada bünyesinde kız çocuklarına destek veren Kızlar Sahada Akademi’ye, çalışanlarıyla birlikte gönüllü destek verdi.

Sosyo - ekonomik açıdan dezavantajlı kız çocuklarının özgüvenli bireyler olarak yetiştirmesi adına düzenlenen etkinlik için sahaya çıkan EWE Enerji çalışanları, karşılama, top toplama, fotoğrafçılık gibi çeşitli görevler üstlendi.

Yaratıcı drama, sporcu beslenmesi, takım olma, iletişim, toplumsal cinsiyet atölyesi gibi çalışmalara katılan çocuklarla birlikte gün boyu vakit geçiren EWE Enerji çalışanları, bu anlamlı oluşumun her geçen yıl daha da büyümesinin kız çocukları adına çok önemli olduğunu dile getirdi.

Kızlar, “yapamazsın” denileni yapıyor!

2013 yılından bu yana devam eden Kızlar Sahada, her yaştan kadınlar ve kız çocuklarına “yapamazsın” denilerek kodlanan toplumsal cinsiyet yargılarını kırmak için futbolu araç olarak kullanıyor. Türkiye'nin ilk ve tek sadece kız çocuklarına özel tasarlanmış futbol okulunda ve düzenlenen etkinliklerde, kızlar takım ruhunu ve liderlik etme deneyimini yaşıyor.

Dünyadan ve Türkiye'den uzman eğitmenlerle geliştirilen kapsamlı içerik, Street Football World Eğitmeni Saiid Saliba ile futbolda liderlik, BJK Kadın A Takımı Antrenörü Mutlucan Zavotçu ve A Takım Oyuncusu Jessica O'Rourke Çarmıklı ile futbol becerileri, BKM oyuncuları ile tanışma, Prof. Dr. Canan Koca Arıtan ve Doç. Dr. Itır Erhart danışmanlığında Kızlar Sahada'ya özel geliştirilen yetkinlik geliştirme atölyeleri gibi çalışmaları kapsıyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)