EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Gönye Tasarım, Mercedes Benz Showroom VIP Çalışma Alanlarını Tasarladı

Rezidans, toplu konut ve ofis yapıları başta olmak üzere birçok farklı alanda iç mimari projeler geliştiren Gönye Proje Tasarım, Gelecek Otomotiv Mercedes-Benz showroomunun VIP çalışma alanlarında lüks otomotiv sektörü için üst pazara hitap eden elegant bir tasarıma imza attı.

Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal liderliğindeki Gönye Proje Tasarım Türkiye’nin önde gelen Mercedes Benz distribütörleri arasında olan Gelecek Otomotiv’in İstanbul Vadipark’taki showroomunda yer alan VIP çalışma alanlarını tasarladı. 

Lüks otomotiv sektörüne ve üst pazara hitap eden ürünü, 500 m² büyüklüğündeki VIP çalışma alanlarında en iyi ve en efektif şekilde yansıtmak, hem işveren hem de Gönye Tasarım için ortak çıkış noktası olmuş. Yönetim kurulu başkanı ofisi, idari lobi, yönetim kurulu odası ve WC alanları, VIP çalışma alanlarına dahil mahalleri oluşturmuş.

Markanın değerinden ilham alan tasarım kararları…

Plan yerleşim ve tasarımlarını, Mercedes otomobillerin amorf ve akışkan hatlarını baz alarak tamamlayan Gönye Proje Tasarım, geniş mekanlar arasındaki dikey seperatörleri, siyah parlak lake yüzeyler ve parlak krom metallerle detaylandırarak yansıtıcı ve dinamik atmosferin devamlılığını sağlamış.

İç mimari tasarımı oluştururken Mercedes-Benz markasının lüks ve konfor detayları ile estetik ve teknolojik dilini bir araya getirdiklerini belirten Gönye Tasarım kurucuları, markanın kendi tasarım dilinde yer alan parlak kromlar, perfore deri yüzeyler, dokuma vinil zemin kaplamalar ve doğal meşe ahşap kaplamaların, tasarımda kullandıkları anahtar elementlerden birkaçını oluşturduğunu vurguluyor. Tüm duvar, zemin ve tavan yüzeyleri perspektif ve ufuk etkisi yaratacak şekilde birbirleriyle bağlantılı olarak tasarlanmış. 

Dikey hatta kullanılan siyah parlak cam yüzeyler, tavan ve zemin arasında ayna etkisi yaratarak simetrik yüzeylerin vurgulanmasını sağlamış. Mimari form gereği iç mekanların ortasında kalan dairesel kolonlar, otomotiv iç mekanlarına atıfta bulunularak perfore deri döşeme modüllerle sarılmış. Tavanda doğal meşe ahşap kaplamalar kullanan Gönye Tasarım ekibi, mekandaki parlak ve keskin ambiyansı yumuşatarak tasarımda denge sağlamış.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)