EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Görsel Dünyada Kadın Olmayı Yeniden ve Nasıl Kurgularız?

Görsel iletişimde kullanılan kodun aslında ‘söz’ değil ‘görsellik’ olduğu ana fikrinden doğan‘Görsel Dünyada Kadın Olmak’ etkinliği, Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP) ve Marketing Türkiye işbirliği ile 27 Kasım’da DOTkanyonda düzenleniyor. Akan Abdula, Prof.Dr. Acar Baltaş,Yener Girişken, Fazıl Oral ve GKLP Başkanı Av.Pınar Ersin Kollu gibi alanında uzman konuşmacıların Günseli Özen’in moderatörlüğünde katılacakları söyleşi;toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yeni bir bakış açısı getirecek.

Kadının toplumdaki sosyal rolünün güçlendirilmesi adına, fırsat eşitliği bilincinin ülkemizde oluşturulması çok önemli. Son dönemde bu alanda büyük çoğunluğu yanlış söylevleri değiştirmeye odaklanan pek çok çalışma yapılıyor. Gayrimenkul ve inşaat sektöründe çalışan kadınları desteklemek üzere yola çıkan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP) ve Marketing Türkiye işbirliği ile 27 Kasım’da 09:00-13:00 saatleri arasında DOTkanyonda düzenlenecek ‘Görsel Dünyada Kadın Olmak’ etkinliği; yeni bir bakış açısıyla zihnimizin kelimelerle değil imgelerle düşündüğüne dikkat çekiyor ve değiştirilmesi gerekenin kadınla ilgili kullandığımız imgeler ve benzetmeler olduğuna işaret ediyor.

‘Görsel Dünyada Kadın Olmak’ etkinliği uzman alanlarında dünya genelinde söz sahibi uzman konuşmacıları ile dikkatleri çekiyor. Pazarlama stratejileri ve marka yönetimi uzmanı Akan Abdula ‘Dijital dünyada kadınlara yönelik görsel kodlar’, Türkiye'de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının problemleri için bir çözüm olduğunu gösteren Prof.Dr. Acar Baltaş ‘Kadınların yönettiği bir dünyada yaşamak’, Türkiye’de nöro pazarlama denilince akla gelen en önemli uzman Yener Girişken ‘Kadınlara etki eden görsel dünya’, liderlik ve yönetim becerileri, müzakere ve çatışma yönetimi ve strateji konularında eğitim ve konferanslar düzenleyen Yönetişim Düşünürü Fazıl Oral ‘Yaratıcılık&Liderlik’ ve Türkiye’ye ilham ve cesaret veren 48 kadından biri olarak seçilen Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKLP) Başkanı Av.Pınar Ersin Kollu ‘Bu cesareti nereden buldum?’ başlıklı konuşmaları ile bizi etkileyen, düşünmeye sevk eden ve harekete geçiren algoritmaları yeniden nasıl kodlarız ve değiştiririz’i Gazeteci Yazar Günseli Özen’in moderatörlüğünde ve DOTKanyon’nun mekan sponsorluğunda masaya yatıracak. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)