EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

DYO, İleri Teknoloji Yalıtım Ürünleriyle “Enerji Tasarrufuna” Destek Oluyor

Enerji Tasarrufu Haftası ile sınırlı enerji kaynaklarının doğru kullanımı yeniden gündeme gelirken, DYO, yalıtım alanındaki ürünleriyle Türkiye’nin enerjisine sahip çıkıyor. DYO, Klimatherm ve yalıtımda 4.0’ı başlattığı DYOTHERM markası ile binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Türkiye enerjide dışa bağımlılığını azaltmak hedefiyle yerli kaynaklara yönelirken, tasarrufun önemi de giderek artıyor. Yapılan araştırmalar binalarda en yüksek enerji kaybının duvarlarda gerçekleştiğini gösteriyor. Isı kayıplarının önlenmesi ve ideal ısının binalarda daha uzun süre muhafaza edilebilmesi için duvarlarda ısı yalıtımı gerekiyor.

Boya sektörünün öncü şirketi DYO da, 07-13 Ocak tarihleri arasında kutlanan Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle binalarda en büyük tasarruf kaynağı olan “yalıtım”a dikkat çekiyor. Isıtma, soğutma, aydınlatma gereksinimleri binaların enerji tüketimlerinde büyük rol oynarken doğru yalıtım ile enerji giderlerini yüzde 50’ye varan oranda düşürmek mümkün. Hem aile hem de ülke ekonomisine destek olan yalıtımda en önemli adım; doğru ürünü, doğru şekilde uygulama.

KLİMATHERM İLE YÜZDE 50’YE VARAN ENERJİ TASARRUFU

Isı yalıtımında öncü markalardan DYO Klimatherm, binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlarken kışın doğalgaz, yazın da elektrik faturasını düşürerek 3-6 yıl arasında maliyetini çıkartmaktadır. Aile bütçesine destek olarak, yalıtım eksikliğinden kaynaklanan yoğuşma sorununu çözüp, bakteri, küf oluşumu gibi problemlerin önüne geçen DYO Klimatherm, birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Kamu ve özel binalar başta olmak üzere birçok yapıda yaygın bir şekilde kullanılan Klimatherm ürünlerinin yıllık kullanım miktarı 3 milyon m2’yi aşmış durumda. 

DYOTHERM İLE YALITIMDA 4.0 DEVRİMİ

DYO’nun yalıtım alanındaki son markası ise 2017 yılında lansmanını yaptığı ve Türkiye’de yalıtımda 4.0 devrimini başlatan DYOTHERM. Hibrit teknolojiyle üretilen DYOTHERM ISOLTECO 110 Isı Yalıtım Ürünü; uygulandığı cephede termal köprüleri yok ederken, sahip olduğu yüksek su buharı geçirgenliği özelliğiyle, binanın nefes almasını sağlayarak, ısı yalıtımında güvenle kullanılıyor. Uygulandığı cephelerde darbelere karşı dayanımı, yangın direnci ve çevreye duyarlı yapısı ile yaşam alanlarında 360 derece koruma sağlayan DYOTHERM ISOLTECO 110, konutların ısıtma-soğutma maliyetini de yaklaşık 10 kat azaltıyor. Sektörde büyük ses getiren ISOLTECO 110, başta büyük şehirler olmak üzere birçok kentsel dönüşüm projesinde uygulanıyor. Özellikle yanmazlık sınıfında A kategorisinde olması ve dübelsiz bir sistem olarak kullanılmasının da etkisiyle her geçen gün daha çok talep görüyor. 

KULLANICILARA ÇOK YÖNLÜ DESTEK

Yalıtımda ileri teknoloji ürünler sunan DYO Boya, bu sırada kullanıcılara da çok yönlü destek veriyor. Yalıtım ürünün kullanılacağı cephenin analizi keşif uzmanları tarafından detaylı olarak yapılırken, bölgesel olarak mevsim şartları, bina yüzeyleri, bina yükseklikleri gibi birçok etkenin de yer aldığı teknik bir raporla birlikte teklif oluşturuluyor.

Tamamen ücretsiz olarak yapılan bu keşiflerin ardından talep olması halinde de DYO’nun uzmanları tarafından son tüketiciye sözlü sunum yapılıyor.Yanlış uygulama yapıldığı taktirde ısı kaybı ve yüksek maliyet gibi sonuçlar ortaya çıkabileceği için son tüketiciye her türlü platformda bilgi akışı sağlanmaya çalışılıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)