EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Genç İzciler Sürdürülebilirlik ve Enerji Eğitimi Alacaklar

2015’ten bu yana WOIS (World Organization Of Independent Scout) üyesi olan Trakya İzciler Birliği Fedarasyonuna (TİB) bağlı genç izciler kış kampında buluşuyor. Kale İzci Oymağı 21-24 Ocak 2019’ta Suluca İzci Bilim Kampında enerji ve sürdürülebilirlik eğitimi alacak.

21-24 Ocak tarihlerinde Çanakkale’nin Lapseki İlçesinin Suluca Köyünde gerçekleştirilecek olan Kamp Mars’19 kapsamında 8-13 yaşlarında 60 izci katılacak. (Çocuk ve gençlerin iyi birer insan ve vatandaş olmaları için kurulmuş,  kendi “And ve Töresi” bulunan izcilik; dünyanın en büyük gençlik hareketlerinden birini oluşturmaktadır. Yaklaşık 50 milyondan fazla üyesi olan uluslararası ve gönüllülük esaslı, din, dil, ırk, cinsiyet ve milliyet ayrımı olmaksızın herkese açık ve  politik olmayan bir organizasyon yapısına sahiptir.)

Kamp koordinatörlüğünü Hüseyin Çoban’ın üstlendiği organizasyonda; Güneş Sistemi Tanıtımı, Teleskopla Gündüz Güneş Gözlemi, Canlılar, Böcekgiller, Teleskopla Gece Yıldız ve Gezegen Gözlemi, Gök Atlası Yapımı, Fizik Kuralları gibi eğitimlerin yanı sıra Rahmi Aydemir’in katılımıyla  sürdürülebilirlik ve enerji eğitimi de alacaklar.

Rahmi Aydemir

Birer doğa kahramanı olan izciler yenilenebilir enerji kaynakları ve teknolojilerinin yanı sıra etkin enerji kullanımı ile kamp programını tamamlayacaklar.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)