60 Milyar Dolarlık Seramik Sektörü 7-11 Kasım’da UNICERA’da Buluşuyor

Alanında dünyanın en büyük ikinci ihtisas fuarı olan UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 7-11 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de sektörün öncü markalarına ev sahipliği yapacak.

UNICERA Uluslararası Fuarcılık A.Ş. ve TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) iş birliği ile düzenlenen UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 7-11 Kasım 2022 tarihleri arasında kapılarını açıyor. UNICERA, uluslararası bir marka olarak Türkiye’nin yanı sıra seramik sektörüne yön veren dünyaca ünlü firmalarının da katılımıyla her sene artan bir ivme ile yerli ve yabancı katılımcı ve ziyaretçileri ağırlamaya hazırlanıyor. 60 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan dünya seramik pazarının 2’inci tedarikçisi konumunda olan Türkiye, UNICERA ile yeni pazarlara yelken açmak için kolları sıvadı.

Seramik sektörünün ülkemizdeki en büyük ticaret platformu olma özelliği taşıyan UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı 7-11 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde ulusal ve uluslararası birçok markaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Fuarda banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün görücüye çıkacak. Dünyanın en önemli üreticileri, yeni sezon ürünlerini ilk kez UNICERA’da dünya seramik sektörünün beğenisine sunacak. Katılımcı firmalarla uluslararası alıcılar yeni ticaret anlaşmalarına imza atarak ekonomiye yön verecek.

UNICERA TARİHİ BİR REKORA İMZA ATIYOR

UNICERA FUARI

T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen, yıldan yıla artan istikrarlı büyüme grafiği ile dikkati çeken UNICERA, 80 bin m² alanda yapılacak olup tarihinin en büyük metrekareli fuarı olacak. Aynı zamanda ziyaretçi rekoru kırılması da öngörülen fuara, 100’den fazla ülkeden, on binlerce satın almacı ve profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Seramik sektörünün lider firmalarına ait 1.200’ün üzerinde markanın yeni ürün ve hizmetlerinin sergileneceği fuarda; ziyaretçilerin yeni ürünlerle buluşması, katılımcı firmaların da tanıtımlarını en etkili şekilde yapmaları ve iş hacimlerini artırmaları hedefleniyor. 

YENİLİKLERİN FUARI 

Başta Türkiye olmak üzere Avrupa ve bölge ülkelerden firmaların katılacağı fuara; İtalya, Portekiz, Yunanistan, Hong Kong, Polonya, Rusya, Portekiz, Litvanya, Avustralya, BAE, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Fransa, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs’tan katılım gerçekleşmesi bekleniyor. Fuara katılan firmalar arasında; Anka Seramik, Bartın Seramik-ALVİT, Bien Seramik, Creavit, Ege Seramik, ECA SEREL, Eczacıbaşı-VitrA, Eskişehir Seramik-ESVİT, Etili Seramik, Graniser, Granito, Güral, İdevit, İSVEA, Kale, Karo Metro Seramik, Kimya Mühendisi Haldun İşman Seramik-SMANNI, Kütahya Seramik, Mega Seramik-STİLVİT, MSA Isıtma-CERAMO, Ottobagno Seramik, Qua Granite-QUA, Sanovit, Seranit, Seramiksan, Turan Seramik-TURAVİT, Turkuaz Seramik-CERASTYLE, Uşak Seramik, Viba Seramik, Yurtbay Seramik gibi sektör liderleri bulunuyor.

ÜNİVERSİTELERDEN FUARA YOĞUN KATILIM

Fuara; Yıldız Teknik Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve Seramik Araştırma Derneği ile kendileri için özel olarak ayrılan alanda ürünlerini sergileyecekler. Ayrıca; Hacettepe Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve İstanbul’da bulunan üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık fakülteleri de fuarda ağırlanacak. 

Fuara ilişkin daha detaylı bilgi ve e-davetiyeye  www.unicera.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)