EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Ece-Oğuz Yalım İmzalı Tasarımlar Bürotime'da

Sürdürülebilir tasarım anlayışından yola çıkarak ofisleri sosyal yaşam alanlarına dönüştüren Bürotime,  Ece - Oğuz Yalım imzalı tasarımlarıyla yeni nesil çalışma kültürüne yön vermeye devam ediyor.

Zarif tasarım anlayışının konforla buluşması: Gilda

Gilda’nın yumuşak minderleri kullanıcısına rahat bir oturum olanağı sunarken, koltuğun dış kısmını oluşturan zarif iskelet, dik duruşu ile ofislerdeki gücü simgeliyor. Kol bölümündeki eğrisel ifade ve ince metal ayakların oluşturduğu modern tasarımı ile Gilda, döşemesindeki renk ve materyal alternatifleriyle kullanıldığı her mekâna kusursuz uyum sağlıyor. Tekli, ikili ve üçlü oturum seçenekleri bulunan Gilda, çalışma alanlarında takım ya da tek başına kullanılabilecek çözümler sunuyor.

Yönetici odalarındaki prestij: Piet

Basmakalıp ürünlerden uzak, el yapımı bir koleksiyon ürünü havası verecek şekilde, eklektisizm sanat akımından esinlenerek tasarlanan Piet, yönetici odalarının seçkin ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Kullanıcıyı kendi mekânında özel ve dominant hissettirmeyi amaçlayan Piet, kol dış yüzeylerinin deri örgülü veya döşemeli seçeneklerin koleksiyoner ruhu, zaman içinde toplama parçalar ile yaratılmış mekân fikrinin altını çiziyor. Deri ve metalin güçlü birlikteliği ihtiyaç duyulan alanların doğru kurgulanmasına olanak sağlıyor. 

Geçmişle geleceğin mükemmel uyumu: Sam

Rafine zevklerin bir yansıması olarak tasarlanan Sam’in formunda ve malzemesinde kullanılan referanslar farklı senaryoların kurgulanmasıyla geliştirildi. İnce bir işçilikle form bulan, bir asilin elinden hiç düşürmediği bastonu çağrıştıran masif ahşap kolların kullanıcı ile teması sıcaklık duygusu veriyor. Görünüşüyle 50’li yılları anımsatan Sam, işlevselliği ve belirgin hatlarıyla da modern dünyaya ait, mekânlardaki tasarım ruhunu domine eden, sofistike bir ürün.  Sam bekleme serisinin modern tasarım dili, hem yan yana hem sırt sırta çoğalmaya müsait oluşunda ve özgün sırt panellerinde kendisini gösteriyor. Masif ahşap kol detayları ise bugünün trendlerine uygun olarak ürüne eklenen nostaljik bir dokunuş olarak göze çarpıyor. 

Koleksiyoner yöneticilerin tercihi: Theo

Temel geometrik şekil ve çizgileri bir arada kullanarak, “uyum ve düzen” kavramlarını ele alan De Stijl sanat akımından etkilenerek tasarlanan Theo; basit formların muhteşem ahengiyle entelektüel derinliği somutlaştırıyor. Ana üniteye entegre olabilen dolap, çekmece, vitrin gibi tamamlayıcılarla farklılaşabilen özel seri yönetici masası Theo, yalın formlar üzerine kurgulanmış detayları ve eklektik yapısıyla bulunduğu ortama şıklık katıyor. Masa yanında konumlandırılan çekmece ve dolap üzeri ünitelerin üzerinde kullanılan cam panellerde sevilen objeleri sergileme olanağı sunarak koleksiyoner ruhlara hitap ediyor.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)