EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Bürosit ile Özgün Tasarımlar Konforlu Ofisler

Bir liderin profesyonel ihtiyaçları göze alınarak tasarlanan Senturyon; kişiye özel farklılaşan fonksiyonlarıyla geniş kullanım çeşitliliği sunuyor.

SENTURYON

Senturyon, Antik Roma lejyonlarındaki senturyon komuta kademesinden aldığı ilhamla üst düzey yöneticilerin tüm yönetim ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara ihtişamlı bir çalışma ortamı sunmak üzere tasarlandı. Ana malzemesi ahşabın köklü tarihiyle de evrensel değer taşıyan ofis takımı, ahşabın zamansız şıklığı ile modern tasarım yaklaşımlarını bir arada sunarak yöneticilerin prestijini en estetik şekilde yansıtmalarını sağlıyor. 

Doğal görünümüyle ilk bakışta sıcak bir duygu uyandıran ahşap; güven duyulan, içten bir lider imajı çizilmesinde en etkili imalat materyallerinden biri. İnsan psikolojisi üzerinde doğada geçirilen zamana benzer bir etki yaratmasıyla da kullanıldığı ofis ortamlarında yöneticilerin bilişsel faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Deneyimli endüstriyel tasarımcı Sabahattin Şiranlı tarafından, bir liderin profesyonel ihtiyaçları göze alınarak tasarlanan Senturyon; kişiye özel farklılaşan fonksiyonlarıyla geniş kullanım çeşitliliği sunuyor. Eşsiz ahşap dokusuyla çalışan modunu yükseltirken odaklanmaya yardımcı dizaynıyla da yaratıcılığı beslemeyi amaçlıyor. İnce ve usta işçiliği, yönetici mahremiyetine önem veren gizli bölmeleri ve etkileyici görünümüyle iş yaşamında sorumluluğu yüksek bireylere stresten uzak, keyifli bir çalışma deneyimi sunuyor.

DIALOG

Bekleme alanlarında yenilikçi eklentiler...

Carlos Tiscar’ın çizgileriyle hayat bulan Dialog, esin kaynağını birlikte yolculuk yapan insanların zaman değerlendirme ve konfor ihtiyacından alıyor. Pratik mobilyaları ve isteğe göre çeşitlendirilebilen aksesuarlarıyla bekleme alanlarına sınırsız bir kompozisyon imkânı tanıyan ürün, kişinin hem ruhsal hem de fiziksel rahatlığını düşünüyor.

Bekleme alanlarına getirdiği yenilikçi eklentileriyle telefon şarj etme, tablet ile çalışma veya rahatça yazı yazma gibi eylemleri mümkün kılan Dialog; beklediğimiz anları daha verimli geçirmemize olanak vererek bu zamanların kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Böylelikle bireylerin ortak ihtiyaçlarını giderirken; yeni ve farklı insanlar ile bir arada olunan, rahat hissedilmesi gereken durumlarda ergonomisi, konforu ve 45 derece açıyla tasarlanmış sırt desteğiyle sosyalleşmeyi teşvikliyor. Tercihe göre eklenebilen akustik panelleriyle de misafirlerinin mahremiyete önem veriyor.

Kısacası Dialog, alışılagelmiş bekleme alanı anlayışını aşan özgün tasarımıyla konuklarına şıklık ve rahatlığı bir arada yaşatıyor; sosyal alanlarına hareket katmak isteyenler için benzersiz bir çözüm sunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)