EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Yeni Nesil Mahalle AND Pastel’de Yaşam Başladı

Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firması AND Gayrimenkul, AND Pastel ile İstanbul’un yükselen ilçesi Kartal’da, metronun hemen yanında, özlenen eski mahalle hayatını yeni nesil ihtiyaçlarla bir araya getirerek, yeni nesil bir mahalle hayatı sunuyor.

Türkiye’nin En İyi Konut Projesi Ödüllü Mahalle

Kartal’da, Adalar ve deniz manzarasına hâkim evleriyle; İstanbul’un ana ulaşım akslarından E-5’in hemen yanında, metroya yürüme mesafesinde ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın konumu ile  dikkat çeken AND Pastel, 7 blok ve 1243 konuttan oluşuyor. Kartal bölgesinin en büyük projelerinden biri olan AND Pastel, orta ölçekli bir mahalle büyüklüğünde. Alman HPP Architects tarafından tasarlanan proje ‘Yeni Nesil Mahalle’ konseptiyle geçmişin özlem duyulan mahalle yaşamını yeni nesil ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeniden tanımlıyor. AND Pastel, Sign of the City Awards – ‘Türkiye’nin En iyi Konut Projesi’ ve European Property Awards – ‘Avrupa’nın En iyi Peyzaj Mimarisi’ de dahil olmak üzere 8 farklı ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. 

Yaşam Temmuz 2018’de başladı

Teslimleri etap etap gerçekleştirilen AND Pastel’de yaşam, Temmuz 2018’de başladı.  Proje, içerisinde yer alan perakende ve ofis alanlarıyla sağlık kurumundan, markete, okul öncesi eğitim kurumundan, restoran, eczane, kafe ve güzellik merkezine kadar bir mahallenin ihtiyaç duyacağı tüm ticari alanları içerisinde barındıyor. Orta ölçekli mahalle büyüklüğü ile İstanbul Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal’da yeni bir çekim ve yaşam merkezi yaratan AND Pastel, gerçekleşen ve yapımına devam edilen Kuzey Marmara Otoyolu, İzmit Körfez Geçişi ve Çanakkale Boğazı gibi mega projelerle İstanbul’dan Anadolu şehirlerine ve Anadolu şehirlerinden İstanbul’a gerçekleşecek akışın önemli bir noktasında yer alıyor.  Aynı zamanda metro, marina ve sahil gibi büyük alt ve üst yapı yatırımları ile de gelişim sürecine devam eden Kartal, birçok yeni yatırımın yanı sıra uluslararası şirket merkezlerinin bu bölgeye taşınması ile değerini ve cazibesini günden güne artırıyor. 

72 adet basketbol sahası kadar peyzaj alanı

7 blok ve 1243 konuttan oluşan AND Pastel’in yüzde 70’i  ise peyzaj alanından oluşuyor. 30.000 metrekare peyzaj alanı ile yaklaşık 72 adet basketbol sahası kadar büyük bir peyzaj alanına sahip projede, yüzde 30 oranında doğal toprak korunuyor. Doğal toprak projede büyük ve yetişkin ağaçların yer alabilmesine olanak sağlıyor. 

Projenin kendi yeşil alanlarına ek olarak aynı zamanda Komşuköy iş birliğiyle de doğallık AND Pastel’e taşınıyor. Komşuköy, 2014 yılından beri İstanbul’da kimyasal kullanmadan GDO’suz, hormonsuz ve doğal tarım yöntemleri ile sağlıklı besinler yetiştiren ve sanal ile gerçeği bir arada yaşatan bir tarım platformu. Türkiye’de ilk defa yapılan bir iş birliği ile AND Gayrimenkul,  AND Pastellileri aynı zamanda Komşuköylü yapıyor ve Komşuköy’deki AND Pastel tarlalarında yetişen birbirinden sağlıklı ürünler, tarladan toplandığı gün en taze haliyle AND Pastel’deki ev sahipleriyle buluşuyor. Her ay ev sahiplerine gönderimine başlanan Komşuköy’ün doğal ürünleri 2020 yılına kadar ev sahiplerine her ay gönderilmeye devam edecek.

Çocuklar için şehrin içine sıkışmış oyun parklarından daha fazlası 

AND Gayrimenkul proje geliştirilirken pek çok araştırma yaptırdı. Araştırma sonuçlarına göre çocuklar için özel alanlar da tasarlandı. Çocukların sadece büyüklere göre tasarlanmış evlerden ve şehrin gürültüsünün eksik olmadığı çocuk parklarından çok daha fazlasını hak ettikleri düşüncesiyle hareket eden AND Gayrimenkul, sadece açık alanları değil, evlerin içini ve ortak alanlarında da çocukları düşündü.

Evlerin içinde kullanılan sivri olmayan malzemeler, kaymaz zeminler gibi ayrıntılara kadar titizlikle kurgulanan projenin peyzaj alanlarındaki bitkiler dahi çocuklara zarar vermeyecek özelliklerde seçiliyor.


Rakamlarla AND Pastel

Konut arazi alanı : 45.000 m2
Toplam inşaat alanı : 250.000 m2
Toplam peyzaj alanı : 30.000 m2
Toplam blok : 7 blok (Mavi, Turuncu, Yeşil)
Ortalama konut sayısı : 1.243
Mimar: HPP
Payzaj Mimarı : Martha Schwartz
Teslim tarihi : Yaşam başladı

• Kartal Metrosuna 300 m.
• D-100 Karayolu’na 350 m.
• Anadolu Adliyesine 500 m.
• Kartal deniz otobüsüne 2.5 km.
• TEM otoyoluna 10 km.
• Sabiha Gökçen Havalimanına 15 km.
• Boğaziçi Köprüsüne 25 km.
• Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne 30 km.

İletişim Bilgileri:
Telefon: 0850 393 40 00
Satış Ofisi Adres: Esentepe Mahallesi, Erkılıç Caddesi, No:8. Kartal/İSTANBUL

AND Gayrimenkul internet sitesi: 
www.andgayrimenkul.com.tr
AND Pastel internet sitesi: 
www.andpastel.com
Facebook:  www.facebook.com/ANDGayrimenku...
Instagram: www.instagram.com/andgayrimenk...
Twitter: www.twitter.com/ANDGayrimenkul  


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)