EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Amerikan Sert Ağaç Uygulamaları 8: The Preservation Bench (Muhafazalı Bank), Houtlander

Houtlander’ın yaratıcıları Phillip Hollander ve Stephen Wilson’ın son derece başarılı çağdaş, folk tarzı mobilya koleksiyonlarını dış mekâna taşımaları son derece mantıklı bir hamle olmuş çünkü Güney Afrikalılar hem iç hem de dış mekânda son derece zevkli tercihlere sahipler.

Houtlander sadece birkaç yıllık bir marka olsa da hem yerel Güney Afrika pazarında hem de uluslararası pazarda oldukça büyük bir etkiye sahip. 

Houtlander’ın Preservation Bench adı verdikleri bank ve yeni dış mekân mobilya serisi de Johannesburg’da 7 ile 11 Ağustos 2019 arası gerçekleşen 100% Tasarım Güney Afrika etkinliğinde sergilendi ve Houtlander bir kez daha En İyi Mobilya Tasarım ödülünü aldı.

Tasarımcılar, bankı üretirken yaşadıkları en büyük güçlüğün malzemenin kırılganlığı olduğunu söylüyorlar. Malzeme mukavemetini  arttırmak için çapraz laminat yapmayı önermişler. Çekme direnci düşünce mukavemeti yeniden kazanmak için bölmeleri kalınlaştırmışlar. Neticede konsepti yaratıp tamamlamak Houtlander’ın 3 ayını almış: ilk ay tasarım, ikinci ay mühendislik/mekanik programlama ve üçüncü ay ise montaj.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)