EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

KONE İle Esnek, Kapsamlı ve Akıllı İnsan Akışı ÇözümleriKONE’nin esnek, kapsamlı ve akıllı “İnsan Akışı Çözümleri” tüm bu beklentilerin ötesine geçerek değişen ihtiyaçlara adapte edilebilen ve etkin bir bina yönetimi sunuyor ve en gelişmiş teknolojileri kullanarak binalara büyük değer katıyor.


KONE olarak kentsel yaşamın akışını iyileştirme misyonumuz ile asansör ve yürüyen merdiven tedarik etmenin yanında kullanım süreleri boyunca binalara değer katmak için bakım ve modernizasyon çözümleri sunmaktayız. 2019 yılında 10 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdik. Yaklaşık 60.000 çalışanımız ile 60’tan fazla ülkede 1 milyardan fazla son kullanıcıya hizmet vermekteyiz.

KONE’nin stratejisi: “Müşterilerle Birlikte Kazanmak”

Vizyonumuz, binanın kullanım süresi boyunca müşterilerimize ve son kullanıcılara en kolay, en etkin ve en iyi insan akışı (People Flow®) deneyimini sunmaktır. BM tahminine göre 2050’ye kadar kentlerde 6,7 milyar insan yaşayacak ve kentlerimiz muazzam bir değişime uğrayacak. Kentleşmeyi anlayarak ve insanlar için iyileştirmelere odaklanarak daha iyi binalar, daha düşük karbonlu şehirler ve daha iyi bir dünya yaratabiliriz. Kentleşmenin yanında, dijitalleşme, mobilite ve hızlı teknolojik gelişmeler günlük şehir hayatımızı birçok yönünü değiştirmekte: Daha akıllı binalar, daha hızlı bir iş temposu ve çalışma şekilleri için yeni beklentiler.

Tüm insanların akıllı şehirlerden akıllı binalardan ve kamusal alanlardan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çalışıyoruz. Çünkü akıllı şehirlerin daha iyi bir gelecek için çözümün bir parçası olduğuna inanıyoruz.

Her Binada Kesintisiz Dolaşım…

Günümüzde bina sakinlerinin, hem binalarda mümkün olduğunca hızlı ve konforlu şekilde hareket etmelerini mümkün kılmak hem de gelişmiş güvenlik ve erişim kontrolünü sağlamak, gayrimenkul sahipleri ile müteahhitlerin en önemli öncelikleri arasında yer alıyor.

KONE’nin esnek, kapsamlı ve akıllı “İnsan Akışı Çözümleri” tüm bu beklentilerin ötesine geçerek değişen ihtiyaçlara adapte edilebilen ve etkin bir bina yönetimi sunuyor ve en gelişmiş teknolojileri kullanarak binalara büyük değer katıyor.

KONE Access™ çözümü, bir yandan kesintisiz bir insan akışı temin ederken diğer yandan azami güvenlik sağlamak için asansörler, bina kapıları ve turnikelere sorunsuz entegre edilebilen bir erişim kontrol sistemi sunuyor.

KONE Yolcu Yönlendirme Sistemi (DCS), bir yandan asansör performansını arttırırken diğer yandan binalardaki konfora da büyük katkıda bulunuyor. Kullanıcıların en kısa sürede varış yerlerine ulaşmaları için en uygun asansöre yönlendirilmesi ve asansörlerin çağrılara en kısa sürede cevap vermesini sağlıyor. Geleneksel asansör kontrol sistemleri, yalnızca istenen seyahat yönünü dikkate alırken KONE Yolcu Yönlendirme Sistemi™ bekleyen yolcuların sayısının yanı sıra gidilecek olan katları da göz önünde bulunduruyor.

KONE InfoScreen, asansör kabinlerinde ve sahanlıklardaki ekranlar ile bina sakinlerine multimedya ve web tabanlı bilgiler sunulmasının, böylece binalardaki yönlendirme sistemini geliştirmenin pratik bir yolu.

KONE E-Link™ ile asansör ve yürüyen merdivenlerin tek bir merkezi konumdan izlenebiliyor. Ekipmanlara uzaktan müdehale edilebilir ve yönetilebilir oluyor. Temin edilen kapsamlı çalışma verileri, tüm lokasyonlardaki ekipmanlarınızın durumunu gerçek zamanlı olarak takip etmenize imkân sağlıyor.

Akıllı Servis Devri Başladı...

KONE Care 24/7 Connect™ ile ekipman arızları oluşmadan evvel, olası sorunları daha iyi öngörebiliyor, bakımları daha iyileştiriyor ve harekete geçebiliyoruz. KONE ve IBM işbirliği ile artık asansör ve yürüyen merdivenleri, Watson Nesnelerin İnterneti (IoT) platformu ile bulut teknolojisine bağlayarak veriyi izleyip analiz edebiliyor ve gerçek zamanlı olarak gösterebiliyoruz. Böylece, ekipmanların her bir parçasına özel olarak daha mükemmel bir bakım planı oluşturabilmekte; ekipman performansını, güvenilirliğini ve güvenliğini daha da geliştirebilmekteyiz.

Araştırma & Geliştirme

KONE, tüm paydaşları ile yakın işbirliği içinde pazara yeni hizmetler ve çözümler getirme hızını arttırmaya devam etmektedir. Ar-Ge harcamaları, yeni ürün ve hizmet geliştirilmesi ile mevcut çözüm ve hizmetlerin geliştirilmesini içermekte ve 2019 yılında satışların % 1,7’si, 170,9 milyon Euro’ya ulaşmıştır.

Sürdürebilirlik

İşimizi sorumluluk bilinci içinde ve sürdürülebilir bir şekilde yürütmekten gurur duyuyoruz. 2019 yılında KONE, Corporate Knights şirketinin dünyadaki en sürdürülebilir şirketler listesinde 43., makine imalat sanayisindeki emsal şirketler arasında 2. sırada yer aldı ve Dünya sıralamasında “En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirket” arasında tek asansör-yürüyen merdiven şirketi oldu. Ayrıca, KONE yine FTSE4Good endeksine dahil edildi, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmayı ve doğal kaynakları korumayı amaçlayan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan CDP’nin İklim Değişikliği A listesinde en iyi iklim değişikliği icracıları arasında yer aldı. İklim Değişikliği değerlendirmesinde toplamda yedi yıl arka arkaya A veya A- alarak bir liderlik puanı elde ettik. Ayrıca, sürdürülebilirlik performansımız için Ecovadis altın madalyası ile ödüllendirildik.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)