EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Korona Geçirmez Bir Akşam Yemeği İçin Özel Tasarım

Sanat merkezi Mediamatic , nehir kenarındaki terasta samimi yemeklere ev sahipliği yapmak için Amsterdam'daki binalarının yanına karantina seraları yerleştirdi. Mevcut kontaminasyon önlemleri Mediamatic'e, Serres Séparées ile beraberliği yeniden tasarlama konusunda ilham verdi.

© Willem Velthoven

Korona sürecinde güvenli bir akşam yemeği ortamı yaratmak için tasarlanan cam odalar samimi bir deneyim sunarken ayrıca konuklarını akşamları dışarıdan da koruyor. Oosterdok'un Amsterdam sahilinde yer alan seraların kurulumu, gerekli sosyal mesafe engellerinin üstesinden gelmek için yenilikçi bir çözüm üretiyor. Aslında, önerilen çözüm dünyadaki tüm konaklama ve gastronomi sektörlerine adapte edilebilir özellikte.

“Chambre séparée” veya ayrı odalar olarak adlandırılan tasarımda odalar tamamen şeffaf ancak samimiyete imkân tanıyacak ölçülerde. Ayrıca sadece birlikte yaşayan insanlar için öneriliyor. 
Tüm kontaminasyon önlemleri göz önüne alınarak tasarlanan cam odalar “beraberlik” kavramını yeniden yorumlamayı amaçlıyor. Ayrıca, güvenlik açısından personel, koruyucu kıyafetler kullanıyor ve cam odalara girmemek için uzun ahşap plakalar kullanarak yiyecek servisi yapıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)