EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Dünyanın En Büyük Ahşap Hibrit Ofislerinden Biri

DELVA Peyzaj Mimarlığı ve Şehircilik ile  Team V Architecture , DPG Media'nın yeni Hollanda merkez ofisinin tasarımlarını açıkladı. sürdürülebilirlik odaklı 46.000 metrekarelik bir bina tamamlandığında dünyanın en büyük ahşap hibrit ofislerinden biri olacak. Amsterdam'daki Amstel Business Park'ta Arup, DGMR, SkaaL, SmitsRinsma ve Thonik ile işbirliği içinde tasarlanan yeni DPG Media yeni merkez ofisi, geleneksel bir iş bölgesinden, kademeli olarak karma bir kentsel alana dönüşecek olan bölgenin gelecekteki gelişimi için iyi bir örnek oluşturacak. Proje, ofis alanı sağlamanın yanı sıra restoranlar, bir etkinlik mekânı ve zemin seviyesinden yukarıdaki yeşil çatı teraslarına kadar uzanan yemyeşil bir peyzajı içeriyor.


Tasarım aşamasında olan projenin temelinin 2021 yılının başlarında atılması planlanıyor. DPG Media'nın yeni Hollanda genel merkezi, şirketin tüm Hollanda yayınlarını, radyo istasyonlarını ve çevrimiçi medya bölümlerini tek bir çatı altında birleştirmek için medya şirketinin matbaasının yanındaki mevcut otoparkta inşa edilecek.
 

Bina kolonlardan tavanlara kadar glulam keresteden inşa edilecek ve geniş iç mekân, günışığı aydınlatması için büyük pencerelerle noktalanacak. Dış cephe yerel olarak üretilmiş, turkuaz renkli seramiklerle kaplanacak. Yeşil çatı teraslarından oluşan kesintisiz kaide, binanın bağlantılı üç hacmini bir araya getirecek ve bina kullanıcılarına eğlenceli bir dış mekân alanı sağlayacak.


Mimar Do Janne Vermeulen, "DPG Media için bu sürdürülebilir projeyi tasarlama fırsatına sahip olmak harikaydı" Sürdürülebilir, yeşil, post-endüstriyel mimari dili ham ve gelişen bir bağlama getiren yumuşak, akıcı bir mimariye sahip, çok yönlü bir genel merkezi binası. Yenilikçi bir ahşap yapı programı ile ölçek ve mimaride iddialı." dedi.

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)