EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

GROHE Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde İlk Üç Arasında

GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde ‘Kaynak Verimliliği’ özel ödülüne aday gösterilen üç şirket arasına girdi.

Grohe AG, 2014 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nde ilk üç arasında yer aldı. Sorumlu su ve enerji kullanımı yaklaşımları sayesinde GROHE, 28 Kasım tarihinde Düsseldorf’ta düzenlenen galada ‘Kaynak Verimliliği’ özel ödülüne aday gösterilen üç şirket arasına girdi.

GROHE ürünleri su ve enerji tüketimlerini azaltmasına imkan veren eşsiz inovasyonları ile tanınıyor. Şirketin lavabo, duş, termostatik batarya ve sıhhi tesisat sistemlerine, dört kişilik bir ailenin yılda 63.000 litreye kadar su ve 1.300 kilovat saate varan oranlarda enerji tasarrufu yapmasına imkan veren GROHE EcoJoy® gibi su tasarrufu sağlayan teknolojiler entegre ediliyor.

Şirketin en önemli inovatif ürünlerinden biri de, mutfak bataryasından üç farklı derecede soğutulmuş ve filtrelenmiş su sunan ve şişe suyun çok daha altındaki karbon ayak izi ile çevre ve doğal kaynaklar üzerindeki etkisinin sürdürülebilir bir şekilde azaltılmasında rol oynayan GROHE Blue® su sistemi. Sıhhi tesisat ürün ve sistemleri üreticisi aynı zamanda yüksek geri dönüşüm oranlarına sahip üretim tesislerinde de kaynak verimliliğine kendini adıyor.

Düsseldorf Maritim Hotel’de düzenlenen ödül törenine şirket ve kurumların yanı sıra, siyasi akademik ve sosyal çevrelerden de 1.200 civarında misafir katıldı. “Ne yazık ki, sürdürülebilirlik halen toplumumuzda çok benimsenen bir değer değil,” diyen Grohe AG Yönetim Kurulu üyesi Michael Rauterkus, “ancak sürdürülebilirlik uzun yıllardır GROHE’nin yapı ve süreçlerine güçlü bir şekilde nüfuz etti. Sürdürülebilirlik tüm çalışanlarımız tarafından da kucaklanıyor. Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazanan ilk üç şirket arasında yer almak geleceği düşünerek sektörümüzde kaynak verimliliğine yön vermeyi sürdürmemiz yolunda da bizi cesaretlendirecek,” dedi.

Alman Sürdürülebilirlik Ödülü, Stiftung Deutscher Nachhaltigkeitspreis e.V’nin federal hükümet, belediye ve yerel makamların şemsiye örgütleri, iş ve sektör konfederasyonlar, sivil toplum örgütleri ve araştırma enstitüleri ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği bir inisiyatif. Bu yıl prganizasyonun yedincisi düzenlendi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)