AGT Design by Defne Koz'a International Design Awards'tan 2 Ödül Birden

Dünya markası vizyonu ile yoluna devam eden, sektörünün öncü markası AGT ve Endüstriyel Tasarımcı Defne Koz iş birliğinden doğan “AGT Design by Defne Koz Parke Serisi” uluslararası alanda en prestijli tasarım projelerinin ödüllendirildiği International Design Awards’da 2 ödüle birden layık görüldü!

Ulusal ve uluslararası pazarda MDF, MDF-LAM, panel, profil ve parke üreterek, beş kıtada 80’ten fazla ülkeye ihraç eden AGT, Tasarımcı Defne Koz imzasını taşıyan “AGT Design by Defne Koz” parke serisinin iki farklı koleksiyonu ile International Design Awards’ta ödüle layık görüldü.

AGT Genel Müdürü Sevdil Yıldırım International Design Awards’ta kazanılan başarının ilk günden bu yana hedefledikleri dünya markası olma vizyonunun bir sonucu olduğunu söyledi. AGT olarak tasarıma ve inovasyona verdikleri değerin altını çizen Yıldırım; “AGT Design markası sektörümüzde bir ilk oldu. Fonksiyonelliğin ve dayanıklılığın ön planda olduğu bir ürünün tasarımcı dokunuşuyla nasıl dekoratif hale dönüşebildiğini kanıtladı. International Design Awards tasarım sektörünün en saygın ödüllerinden birisi. Dünyanın en önemli tasarımcıları ve tasarımları bu ödüle layık bulunuyor. Aldığımız ödüller bizim için çok büyük bir onur, aynı zamanda da motivasyon kaynağı oldu. Önümüzdeki dönemde yeni tasarım ve ürünlerle tüketicilerimizin karşısına çıkacağız” dedi.

AGT Genel Müdürü Sevdil Yıldırım

“AGT Design by Defne Koz” Parke Serisi”, parkeyi sadece bir “zemin kaplama” ürünü olmaktan çıkarıyor ve ona dekoratif anlamda daha çok sorumluluk veriyor. Tasarımcı Defne Koz bu çok özel serinin tasarım dilini “doğanın ilhamı ve tasarımın birlikteliği” şeklinde tanımlıyor. Bliss ve Spark tasarımlarında klasik doğal ahşap desenleri yerine, insan ile doğa arasındaki uyumu tasvir eden geometrik desenler dikkat çekiyor.

İki koleksiyondan ilki olan Bliss’in doğal çizgilerden oluşan tasarımı, ışığın yansımasıyla değişen ipeksi dokusu diğer ürün grupları arasında öne çıkıyor. Diğer ödüllü tasarım olan Spark koleksiyonu ise, üst düzey dokusu ile dikkat çekerken, zengin geometrik deseni ile güçlü bir yapıya sahip. Organik ve düz desenlerin oluşturduğu bir dengeden vücut bulan tasarımıyla dikkat çeken ürünler dört farklı dekordan oluşuyor. Bu özel koleksiyon üstün kalite ve dayanıklılık özellikleriyle de dikkat çekiyor. 15 yıl garantiye sahip lekelerden etkilenmeme ve kolay temizlenme konularında başarılı olan parkeler ayrıca çevre dostu. UV ışınlara karşı da dayanıklı olan ürünlerin montajı, özel kilit sistemi sayesinde de kolaylıkla yapılabiliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)