Akiş GYO’ya GYODER’den 2 Ödül

Akkök Holding'in gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul platformlarından GYODER tarafından organize edilen 17. Gayrimenkul zirvesinde,  GYODER'in gayrimenkul yatırım ortaklıklarını teşvik ve onore etmek, aynı zamanda da farkındalık sağlamak amacıyla düzenlediği ve sektörde bir ilk olan GYO ödüllerinde iki farklı kategoride ödülün sahibi oldu. Akiş GYO, gayrimenkul sektörüne, topluma ve sürdürülebilirliğe sağladığı katkılar kapsamında GYODER Toplumsal Katkı ve GYODER Sürdürülebilirliğe Katkı ödüllerinin sahibi olmaya hak kazandı.

Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy

Akkök Holding'in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO, sektöre değer katan projelerine hız kesmeden devam ediyor. Toplumun ihtiyaç ve taleplerini önceliklendiren, sürdürülebilirliği ise en önemli şirket politikaları arasında konumlayan AKİŞ GYO bu başlıklarda hayata geçirdiği aksiyonlar ile GYODER’in gayrimenkul sektörünün algısını güçlendirerek gelişimini destekleyen projeleri ödüllendirmek amacıyla verdiği GYODER Toplumsal Katkı ve GYODER Sürdürülebilirliğe Katkı ödüllerinin sahibi oldu.

Sosyal becerilerin gelişimine katkı

Akiş GYO önderliğinde EBRD Teknik desteği ile AYD, Direm Fikir Atölyesi ve TAMPF iş ortaklarıyla hayata geçirilen “BİZ1İZ” Alışveriş Merkezleri Hizmet Çalışanı Eğitim ve Gelişim Programı, 2022 GYODER Topluma Katkı Ödülü’nü almaya layık görüldü. Akiş GYO’nun sürekli öğrenme ve gelişim anlayışını çalışanlarından, taşeron hizmet çalışanlarına uzanan geniş bir ekosistemde uygulamak amacıyla hayata geçirdiği, sahanın ihtiyaçlarını, sorunlarını ve gelişim alanlarını destekleyen program kapsamında taşeron çalışanların sosyal ve iş becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan tek GYO

Sürdürülebilirliği ana gündem maddelerinden biri olarak ele alan ve çevreye ve topluma duyarlı, inovasyon ve dijitalleşme odaklı uygulamalarını geliştirmeye odaklanan Akiş GYO, 2022 yılı itibarıyla Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi'ne girmeye de hak kazandı. BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alan tek GYO olan Akiş GYO, GYODER’in belirlediği kriterler kapsamında bu alanda gerçekleştirdiği çalışmalarını 2022 GYODER Sürdürülebilirliğe Katkı Ödülü ile taçlandırdı.

“Sektöre ve topluma değer katan aksiyonlarımıza devam edeceğiz”

Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy “Gayrimenkul sektörüne, topluma ve sürdürülebilirliğe örnek olacak projeler geliştirerek bu yöndeki çalışmalarımızı sürekli kılmak her zaman stratejimizin temelini oluşturuyor. Bu kapsamda sektörün öncü platformlarından GYODER tarafından GYODER Toplumsal Katkı ve GYODER Sürdürülebilirliğe Katkı ödüllerinin sahibi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hem şirketimize hem iş ortaklarımıza hem de topluma değer katan aksiyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)