Alarm Doğrulama Sistemiyle Asılsız İhbarlara Son

Alarm sistemi kullanıcıları için en önemli problemler arasında asılsız ihbarlar geliyor. Asılsız ihbarlar nedeniyle kullanıcılar endişe ve korku yaşarken, kolluk kuvvetleri de görev ve yetkinliklerini yerine getirmede zaman kaybı yaşayabiliyor. Prosegur Alarm Türkiye Direktörü Metin Kastro, görüntülü hareket dedektörünün sunduğu görüntülü alarm doğrulama özelliği ile asılsız alarmların oranının düşürülmesinde son derece etkili olduğunu belirtiyor.

Ev ve iş yerlerinde sıklıkla yaşanan problemler arasında hırsızlık vakaları yer alıyor. Hırsızlık ve yangın gibi olumsuz olaylarla karşılaşmamak adına kişiler alarm sistemleri kullanarak güvenliklerini sağlıyor. Türkiye’de Alarm Haber Alam Merkezleri tarafından polis merkezlerine iletilen ihbarların çoğunluğunun asılsız olduğunu belirten Prosegur Alarm Türkiye Direktörü Metin Kastro, bunun temel sebebinin video kayıt özelliği bulunan hareket dedektörlerinin kullanılmamasından kaynaklandığının altını çiziyor.

‘Alarm doğrulama’ sistemiyle yanlış alarm mesaisine son

Her gün 400’e yakın ev ve iş yerinin soyulduğu Türkiye’de kolluk kuvvetleri, asılsız ihbarlar sebebiyle gerçek olayları takip etmekte güçlük çekebiliyor. Türkiye genelinde 450 bin kişi evlerinde güvenliği sağlaması ve olası durumu kolluk kuvvetlerine bildirmesi için alarm sistemi kullanıyor. Alarm Haber Alma Merkezleri de kullanıcı ya da ürün kaynaklı asılsız alarmlar nedeniyle kolluk kuvvetlerinin yanlış alarm mesaisi yapmasına sebep oluyor. Alarm doğrulama özelliği bulunan tüm güvenlik sistemlerinde hem kullanıcıların hem de kolluk güçlerinin gerelsiz yere rahatsız edilmediğini belirten Prosegur Alarm Türkiye Direktörü Metin Kastro “Alarm sistemlerinde kullanılan kalitesiz ürünler, ne yazık ki asılsız ihbarların başlıca sebeplerden biri. Kaliteli ve alarm doğrulama özelliği bulunan ürünler tercih edildiğinde asılsız ihbarların büyük çoğunluğu önlenebilir“ dedi. 

‘Görüntülü Hareket Dedektörü’ asılsız ihbarların önüne geçiyor

Alarm kullanıcıları için ev veya iş yeri farketmeksizin sistemin doğru ve güvenli çalışması önem taşıyor. Evin güvenliğini sağlarken, kapsamlı bildirim gönderen bir sistem sunan Prosegur, Görüntülü Hareket Dedektörü ile asılsız ihbarları önlüyor. Hareketi algılandığında yüksek kalitede 6 saniyelik bir video kaydı yaparak Prosegur Smart App ile kullanıcının cep telefonuna hem de Prosegur Alarm Merkezi'ne gönderen dedektör, ekstra bir ücret ödemeden kapsamlı ve eksiksiz bir güvenlik hizmeti sunuyor. Dedektör, kablosuz özelliğinin yanı sıra uzun süreli elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmeyerek, sahip olduğu UPS sistemi ile yaklaşık 4 saat boyunca hizmet vermeye devam ediyor. Ev ve iş yeri sahibi, olası herhangi bir tehdidin görüntüsüne Görüntülü Hareket Dedektörü sayesinde Smart App üzerinden de dilediği an ulaşabildiği gibi gün içerisinde sınırsız sayıda görüntü talebinde bulunabiliyor.   

Prosegur Alarm Türkiye ile ilgili detaylı bilgi ve hizmetlere https://www.prosegur.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)