Altın Örümcek Birincilik Ödülü Pimapen’in Oldu! Pimapen’in “Şimdi Sessizlik Lütfen” Projesine Birincilik Ödülü

Türkiye’de web, dijital pazarlama, mobil teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması için uzman ve tecrübeli jüri üyeleri ile değerlendirilen Altın Örümcek Ödülleri’nin bu yıl 20. si sonuçlandı. Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödüle layık görülen Pimapen, “Şimdi sessizlik lütfen”  Projesiyle, birinciliğin sahibi oldu. 

Gürültünün insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlara dikkat çekerek, korunma yolları konusunda kullanıcıları bilgilendirme amacıyla 2021’de yola çıkan “Şimdi sessizlik lütfen” farkındalık projesini hayata geçiren Pimapen, Altın Örümcek Ödülleri, Sosyal Sorumluluk kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Sehrisessizeal.com platformundaki gürültü haritası verileri aracılığıyla gürültünün İstanbullular üzerindeki psikolojik ve fizyolojik etkilerini ölçen Pimapen, proje ile kent yaşamındaki gürültü kirliliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Kentteki insanların yaşadıkları yerin konumuna göre gürültü oranını tespit ederek, korunma yolları konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor.

Web dünyasındaki en iyilerin nabzını tutan ve 20 yıldır düzenlenen ve 41 binden fazla başvurunun değerlendirildiği Altın Örümcek Ödülleri’nde, ve bu yıl bin 701 proje yer aldı. Toplam 251 proje ile birlikte Pimapen’in “Sehrisessizeal.com ” web sitesi de yarıştı. Pimapen projesiyle, birinciliği göğüsleyerek  sosyal sorumluluk alanında ödüllendirildi. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)