Amman Ve Dubai’deki İthalatçılar, Tüccarlar Ve Son Kullanıcılar İçin Amerikan Sertağaç Seminerleri

AHEC & NHLA ortaklaşa düzenleyecekleri seminerlerle, ABD sertağaçlarının çevresel kimlikleri, uygulamalar için uygunlukları ve türlerin dizimini vurgulayacaklar ve sınıflandırma kurallarını gösterecekler

14. Ağustos. 2015 - Amerikan Sertağaç endüstrisinin önde gelen uluslararası ticaret birliği Amerikan Sertağaç İhracat Konseyi (AHEC) ile Ulusal Sertağaç Kereste Birliği (NHLA), ortaklaşa olarak, Amman ve Dubai’deki ithalatçılar, tüccarlar, imalatçılar ve son kullanıcılara yönelik, iki seminer düzenleyeceklerini duyurdular. Seminerler, katılımcılarına, farklı türdeki Amerikan sert ağaçlarının fiziksel özelliklerini, derecelerini ve uygulama potansiyellerini anlamaları için yardımcı olurken, ABD sert ağaçları için tutarlı ve sağlıklı bir ilgi gösteren MENA bölgesindeki AHEC bağlılığını yansıtacak ve daha da genişletecek. AHEC Amman’daki seminer için Ürdün Mobilya İhracatçıları Birliği (JFEMA) ile işbirliği yapmaktadır.


Ücretsiz katılım sağlanabilecek olan seminerler, AHEC İcra Direktörü Michael Snow, AHEC Bölge Direktörü Roderick Wiles ve NHLA Değerlendirme Baş Müfettişi Dana Spessert tarafından verilecek. Seminerlerde, Amerikan sertağaç kerestelerindeki her bir başarılı işlemin temelini oluşturan Kuzey Amerikan sertağaç kereste değerlendirmesi adına NHLA kurallarının pratik tanıtımını yapılacak. Organizasyonların yer ve tarihleri ise şöyle sıralanıyor; 14 Eylül Pazartesi, Ürdün Amman’daki Grand Hyatt Hotel, 15 Eylül Salı, BAE Dubai’deki Murooj Rotana. Amman’daki seminer sabah 9.15’te başlayacak ve bir öğle yemeği resepsiyonuyla takip edilebilecekken, Dubai’deki seminer akşam 17.45’te başlayacak ve iş ağlarının oluşturulabileceği bir akşam yemeğiyle nihayetlenecek.

"Ortadoğu'da ABD sertağaç kerestesi ve kaplamaları için talep, 2015 yılının ilk yarısında artarak devam etmiştir. Suudi Arabistan'ın büyük ve hızla büyüyen nüfusunun, önemli konut, sağlık ve eğitim ihtiyaçları anlamında, uzun yıllar daha inşaat sektörünü sürdüreceği gibi, misafir ağırlama, ticaret ve perakende sektörlerinin de BAE’ni canlı tutmaya devam edeceği öngürülebilir. İç mimari ve mobilya sektörlerini çeviren inşaat sektörüdür ve işte bu alanda, büyük oranda Amerikan sert ağaçları tüketilmektedir. Ancak son dönemde, varolan binaların yenilenmesi ve tekrar dekore edilmesiyle ilgili de artış olduğunu duyuyoruz ki, bu da bir başka önemli talep unsurudur” diyen Roderick Wiles, sözlerine şöyle devam etti; “Özellikle BAE, tüm Ortadoğu içinde ve diğer pazarlarda da, ahşap ticareti ve ağaç işleme merkezi konumuna gelmiştir. Bu açıdan, bizlerin de, 'ahşap zincirinin' farklı unsurları ile ilgilenmek ve onlara Amerikan sertağaç kaynağına dair en iyi şekilde yardımcı olmak zorunludur.”

Son beş yıldır NHLA Değerlendirme Baş Müfettişi olarak görev yapan Dana Spessert, ulusal ve uluslararası müfettiş ekibini yönetmenin yanı sıra, çeviri yorumlarını düzenlemekten sorumludur. Dana Spessert ayrıca, NHLA sertağaç kereste denetim kurallarını temsil etmek ve öğretmek adına çok sayıda ülkeye seyahat etmiştir. NHLA sınıflandırma kuralları her ne kadar başlangıçta, ABD pazarı için tasarlanmış olsalar da, dünya çapındaki alıcılara makul bir bilgi seviyesi sağlamak ve beklenen kalite derecesine ulaşmalarına yardımcı olmak için çok önemlidir. İşte bu seminerler de, MENA bölgesindeki alıcıları, sert ağaçlar konusunda eğitmek amacıyla düzenlenmektedir ve Dana Spessert’in, bir sertağaç kereste müfettişi olarak yirmi yılı kapsayan değerli deneyimlerini yansıtmaktadır.

Roderick Wiles son olarak şunları söyledi; "Amerikan sertağaç kerestesi, NHLA, kurallarına göre derecelendirilmektedir ki, bu kurallar sayesinde kesilmiş ağacın değeri ve getirisinin en üst düzeye çıkarılması, atıkların minimize edilmesi ve çevre baskısının azaltılması hedeflenmektedir. Bunun gibi, NHLA sınıflandırma kuralları ile hem alıcı hem de satıcı için ahşap kereste işlemlerini yürütmek adına ortak ve tutarlı bir dil oluşturulmaktadır. Bu seminerler yoluyla, ithalatçı, tüccar ve son kullanıcılar arasında derecelendirme kurallarının anlaşılmasını arttırmayı ve genel misyonumuzun bir parçası olarak, piyasada mevcut Amerikan Sertağaç çeşitliliği ve çalışma özellikleriyle farkındalığı arttırmayı istiyoruz. Daha önce de NHLA ile işbirliği yaparak benzeri seminerler düzenledik ve gelen tepkiler her zaman çok olumlu olmuştur. İşte bu yüzden aynı düzeyde ilgi çekeceğinden eminiz.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)