ARZYU Mağazaları’nda Designist İmzası!

Ödüllü mimari ve iç mimari tasarım ofisi Designist, dünyaca ünlü modacı Arzu Kaprol’un Nişantaşı’ndaki ARZYU Bridal ve tarihi Reasürans binasındaki ARZYU Pop-Up Store mağazalarından sonra, açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Galataport’taki yeni ARZYU Pop Up Store mağazasının da iç mekan tasarımlarına imza attı.

İç Mimar Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğindeki Designist ekibi dünyaca ünlü modacı Arzu Kaprol’un son dönemde hayata geçirdiği üç değerli mağaza projesinin iç mekan tasarımlarını gerçekleştirdi. Arzu Kaprol’un Nişantaşı’ndaki ARZYU Bridal mağazası ile tarihi Reasürans Binası’nda ilk konsept tasarım mağazası olarak açılan ARZYU Pop-Up Store’u da tasarlayan Aslı Arıkan Dayıoğlu son olarak Galataport’ta yeni bir ARZYU Pop-Up Store mağazasını hayata geçirmenin heyecanını yaşıyor.

Sürdürülebilirlik alanında yaptığı yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Arzu Kaprol, bu yeni mağazalaşma süreciyle ilk etapta İstanbul, sonrasında ise Türkiye genelinde farklı lokasyonlarda pop-up mağazalar açarak tasarım tutkunlarına ulaşmayı hedefliyor.

ARZYU Pop-Up Store Galataport

İstanbul’un ilk liman yapılarından biri olan tarihi Paket Postanesi, şehrin geleneksel çarşı kültürünü yeniden yorumlayarak birçok değerli markayı kendine özgün arduaz kubbesi ve çatısı altında birleştiriyor ve dünyaya açılmış önde gelen Türk markalarının buluştuğu yeni bir çekim merkezi haline geliyor. Bunlardan biri de dünya çapında kabul gören saygın bir Türk moda tasarımcısı olarak tanınan Arzu Kaprol’un ARZYU Pop-Up Store mağazası oldu.

Designist, Galataport’taki ARZYU Pop-Up Store mağazasında, az ve öz dokunuşlar ile sıcak ve etkileyici bir ortam yaratmayı hedeflemiş. Mağazadaki epoksi zemin, meşe rengi vinil kaplama ile yenilenmiş ve optimum aydınlatmayı sağlamak için raylı spot sistemi yerleştirilmiş. Arzu Kaprol’un ve birlikte çalıştığı diğer tasarımcıların ürünlerinin sergilenebileceği çağdaş, dev bir beyaz, oval, orta masa kullanılmış. Postane binasının geçmişine referans veren, ünlü modacıya ait eski gül ağacından kök dolaplar bakımları yapılarak bu mağazada değerlendirilmiş. Kaprol’un eşsiz kimonolarını sergilemek için ise bir T çubuk askı tasarlanarak tavandan sarkıtılmış ve Designist imzalı pirinç mermer detaylı kıyafet askılıkları mekanın her iki yanına yerleştirilmiş. Koleksiyonda yer alan rengarenk Suri puflar ise mağazaya serpiştirilmiş.

Açılışından kısa bir süre sonra Arzu Kaprol’un Mercan Dede ile yaptığı iş birliği kapsamında giyilebilir sanat eserleri koleksiyonu ARZYU Pop-Up Store mağazasında tanıtılmış. Mercan Dede’nin 2012 yılında Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşen ve “Revolution Revelation” sergisinde yer alan üç farklı eserin hayat bulduğu koleksiyon, giyilebilir sanat olan kaftan ve eşarplar, mağazanın girişine bir pano şeklinde tavandan pirinç boruya asılarak moda severleri karşılayacak şekilde yerleştirilmiş.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)