ASAŞ Çevreye Dost Mimari Ürünleriyle Sektöre Yön Veriyor

Alüminyum sektörünün lider firmalarından ASAŞ, karbon ayak izini azaltma konusundaki kararlılığını bir adım daha ileriye taşıyarak karbon ayak izi azaltılmış olan özel bir alüminyum billet üretti.

ASAŞ EternAL

İnşaat sektöründe, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda enerji verimliliği gibi daha yüksek standartlara sahip binalara olan talep her geçen gün artıyor. Firmalar ve sektör profesyonelleri de bilinçli bir yaklaşımla, ürün seçimlerinde daha çevreye duyarlı ürünleri özellikle tercih ediyorlar. 

Alüminyum sektörünün lider firmalarından ASAŞ, karbon ayak izini azaltma konusundaki kararlılığını bir adım daha ileriye taşıyarak karbon ayak izi azaltılmış olan özel bir alüminyum billet üretti. EternAL markasıyla geçtiğimiz yıl Ekim ayında Aluexpo fuarında tanıtımı yapılan alüminyum billetler, sadece 4 karbon eşdeğerinin altında karbon ayak izine sahip. EPD belgelendirme süreci devam eden Eternal alüminyum billet ile ASAŞ; yenilikçi malzeme, estetik ve fonksiyonu bir araya getirerek, mimar ve inşaat mühendislerine sürdürülebilir ve çevre dostu projelerinde daha fazla seçenek sunuyor. 

Firmanın ısı yalıtımı yüksek ürünleri de enerjinin verimli kullanımında önemli avantajlar sunuyor. Özel yalıtım malzemeleri ile düşük UF değeri sağlayan, yüksek ve statik performanslı ısı yalıtımlı, Türkiye’de pasif ev standartlarını karşılayan RWT95 doğrama sistemi Türkiye’deki ilk alüminyum kapı ve pencere sistemi olma özelliğini taşıyor. 

ASAŞ’ın bir diğer ürün olan özel yalıtım malzemeleri ile düşük uf değerleri sağlayan, yüksek ısı ve statik performanslı ısı yalıtımlı alüminyum kapı ve pencere sistemi RWT 75; içe ve dışa açılır opsiyonları ile birlikte İngiliz Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından PAS24 ile sertifikasıyla öne çıkıyor. PAS 24, kapı ve pencerelerin hırsızlığa karşı dayanıklılık ve güvenlik performanslarını değerlendiriyor. Güvenlik testi esnasında pencereye 20 saniye boyunca 200 kg’lık bir kuvvet uygulanıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)