ASAŞ Gold Seviye İşveren Sertifikası Aldı

ASAŞ Bisiklet

ASAŞ, Türkiye'nin öncü sanayi kuruluşlarından biri olarak, 1 milyon metrekarelik fabrikasında sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında önemli bir başarıya imza attı. Karbon ayak izini azaltma hedefi doğrultusunda çevre dostu ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımını teşvik eden ASAŞ, Cycle Friendly Employer (CFE) tarafından onaylanan Gold Seviye Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası'nı almaya hak kazandı. Bu başarıyla ASAŞ, Türkiye'de bu sertifikayı alan ikinci işveren konumuna yükseldi.

ASAŞ, bu sertifikayı alarak Türkiye'de iş yerlerinde bisiklet kullanımına öncülük eden bir rol üstlenmiştir. Avrupa İklim Vakfı (ECF) üyesi ve CFE Türkiye Ulusal Koordinatörü ENVERÇEVKO tarafından verilen Bisiklet Dostu İşveren Sertifikası'na layık görülen ikinci Türk işveren olan ASAŞ, çalışanlarının sağlığını iyileştirmeyi ve çevresel etkisini azaltmayı hedeflemektedir.

ASAŞ, çalışanlarının bisiklet kullanımını teşvik etmek ve desteklemek amacıyla çeşitli projeler hayata geçirmiştir. 320 adet bisiklet ve geniş bir park yeri altyapısı sağlayarak, çalışanlara günlük ulaşımlarını bisikletle gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Ayrıca, fabrika kampüsünde inşa edilen 8 km'lik bisiklet yolu ile üretim tesisleri arasındaki ulaşımı kolaylaştırmıştır.

ASAŞ'ın sürdürülebilirlik projeleri arasında, Akyazı ilçesi ile işe bisikletle gitmek isteyen çalışanlara destek vermek amacıyla bölgeye bisiklet ulaşımını sağlayacak iş birlikleri de bulunmaktadır. Ayrıca, ASAŞ, Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle planlanan bir bisiklet yolu inşaatı ve 24 saat hizmet verecek bir tamir atölyesi kurarak, bisiklet kullanımını daha da teşvik etmeyi hedeflemektedir.

ASAŞ, sadece çevresel etkileri azaltmakla kalmayıp aynı zamanda çalışanların sağlığını geliştirmeye odaklanarak, Cycle Friendly Employer sertifikasyonunu bir toplum oluşturma aracı olarak görmektedir. ASAŞ Akademi aracılığıyla düzenlenen bisiklet eğitimleri ve diğer sosyal sorumluluk projeleriyle, ASAŞ, bölgedeki diğer işverenler arasında çevresel ve sosyo-ekonomik faydaları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)