Assan Alüminyum ALUEXPO 2023'te Sürdürülebilirlik Odaklı Faaliyetlerini Sunuyor

Türkiye'nin en büyük alüminyum üreticisi olan Assan Alüminyum, 12-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı (ALUEXPO 2023) kapsamında sürdürülebilirlik odaklı faaliyet ve yatırımlarını sergiledi.

Assan Alüminyum ALUEXPO

Fuar kapsamında Assan Alüminyum, sektör temsilcileriyle buluştu ve 35. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, sürdürülebilirlik temelli yaklaşımlarının şirketin 35 yıllık başarısının arkasındaki güç olduğunu vurguladı.

Güngör, "Alüminyumun doğası gereği sürdürülebilir bir ürün olduğunu hatırlatmak isterim. Assan Alüminyum olarak sürdürülebilirlik ilkesini iş süreçlerimizin merkezine yerleştiriyoruz ve üretimlerimizden geri dönüşüme kadar geniş bir yelpazede sürdürülebilirlik uygulamalarını benimsiyoruz." dedi.

Ayrıca Assan Alüminyum'un sürdürülebilirlik performansına ilişkin uluslararası standartlara uygunluk belgesi aldığını ve yeni yatırımlarını da sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda planladığını belirtti.

Güngör ayrıca, şirketin karbon ayak izini azaltmaya yönelik yeşil kredi desteği aldığını ve sektörde yeşil kredi desteği alan ilk şirket olduklarını belirtti. Yeni yatırımlarının, hem sürdürülebilirlik hem de katma değer yaratma açısından önemli olduğunu ve şirketin geleceğe emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)