At Yarışları İçin Bir Park Tasarımı: Horsetopia

Horsetopia, Güney Kore, Yeongcheon'da bir at parkıdır. 1.474.883㎡'lik sitenin yarısı at yarışlarına, diğer yarısı ise atla ilgili faaliyetlere ayrılmıştır. Bu öneri, sürdürülebilir ve karlı bir park yaratmak için çok disiplinli bir yaklaşımdır. At yarışları için tasarlanan park, önümüzdeki 10 yıl içinde at yarışlarının statüsünü yükseltmeyi hedefliyor.

Park Tasarımı Örnekleri
Kentsel Planlama Örnekleri

Park Kurgusu

Kentli insanlar “hızlı” bir hayat yaşarlar, ancak hepsi “daha ​​yavaş” bir tempoda yaşamayı arzular. Horsetopia, alternatif bir yaşam tarzı arayan şehirli müşterileri hedefler. At, “hızlı” ve “yavaş” arasında denge kurma arzumuzun bir yansımasıdır. Horsetopia, insanlara doğayı oyun alanı ve atları yoldaşımız olarak görmeleri için ilham verecektir. Park, insanlara, atlara ve doğaya tutku ve huzur getirmeyi amaçlar.

Ekolojik Park Örnekleri
Müşteri Hedefi- Ekoturist
Doğa ve Mimarlık İlişkisi

Payzaj Çalışmaları

Tüm mimari, peyzajın uzantısı olarak tasarlanmıştır. Dalgalı peyzaj, bölgeleri tanımlamak için kullanılır ve sınırsız bir park oluşturur. Yarış pisti bir odak noktası olarak kullanılır ve çeşitli özellikler yavaş bölgeler oluşturmak için hızlı pistten döner.

Sürdürülebilir At Yarışı Tasarımı
Yavaş Bölgeler ve Hızlı Yol
Tribün Tasarımı
Sirklasyon-İmzalı Binalar- Peyzaj-Topografya Zonları
Sürdürülebilir Tasarım Örnekleri
Arazideki Çeşitli Fonksiyonlar

Sürdürülebilirlik

Rüzgar Kulesi Tasarım Örnekleri
Rüzgar Kulesi
Sürdürülebilir Topografya Örnekleri
Bio Hendek
Sürdürülebilir Tasarım İlkeleri
Eko-Besin Sistemi

At Parkının Master Planı

Bir mastar döngü tarafından tanımlanan master plan, doğa ve mimariyi birleştirir. Sınırsız yaratılmış ama gerçeklikten izole edilmiş bir park düşünün. Farklı tasarım özellikleri ve programları Horsetopia'yı tekrar tekrar ziyaret etmeye değer bir destinasyon haline getiriyor.

Kentsel Planlama ve Tasarım ÖRnekleri
Urban Planning and Design

Büyük Tribün

Tribün, peyzaj şeridinin bir parçası olarak yükselen bir imza binasıdır. Yerel olarak hasat edilmiş ahşap ve diğer sürdürülebilir özelliklerin kullanılması, bunu düşük karbonlu bir bina haline getirecektir.

Grandstand As Landscape
Peyzajda Yeraltı Tribünü
Sustainable Design Example
Doğa-İnsan-Atlar
Ecological Architecture Design
Peyzajda Yeraltı Tribünü Plan
Ecological Architecture Example
Horse Park

“Hızlı” ve “Yavaş” Programlar

Horsetopia, ziyaretçilere hızlı heyecanlar ve yavaş eğlence programları sunacak. Çeşitli programlar çok sezonlu, eğitici ve yerel toplulukla bağlantılıdır. Düşük karbonlu tasarım müşterilere “eko-turizm” getirirken, sürdürülebilir özellikler parkı ekonomik, işlevsel ve estetik açıdan hoş tutacaktır.

Horsetopia, at ve at yarışlarının sosyal statüsünü yükseltirken, Yeongcheon'u ulusal ölçekte rahatlama şehri olarak yeniden markalaştıracaktır.

Hızlı” Programlar: At yarışı, binicilik, buz pateni, gökyüzünde yürüyüş, mevsimlik açık hava oyunları.

Yavaş” Programlar: Kamp, at eğitimi, yürüyüş, çiftçilik, müze, atölyeler, yeşil mutfak.

horse park design
horse park design example
Müze
Park Tasarımı Örnekleri
Müze
Kamusal alan Tasarımı
Yavaş Restoran
Kamusal Alan Park Örnekleri
Rüzgar Tribünü Örnekleri
Hızlı Kamp
Biofilik Tasarım Örnekleri
Rüzgar Kulesi
Horse House Example

Pazarlama Stratejisi: “Tutku ve Sükunete Binmek”

Strateji, Horsetopia, hükümet, yatırımcılar, pazarlama pratisyenleri ve vatandaşın sürekli birleşik çabalarıdır. Horsetopia'yı insanlar, atlar ve doğanın uyum içinde yaşaması için bir ütopya olarak markalamayı ve böylece Yeongcheon'u ulusal ölçekte bir “dinlenme şehri” olarak göstermeyi amaçlıyor. Bir başka amaç ise, Horstopia'nın türünün tek örneği bir tema parkı olduğunu ve görülmeye değer olduğunu söylemektir. Park, hem eğlenceli heyecanları hem de doğa ile gerçek bir rahatlamayı aynı anda içinde barındırır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)