Aura Design Studio'dan Ankara'nın Kalbinde Yepyeni Bir Yaşam Alanı

Başkentin ticaret ve yaşam odaklı ana arteri olan Eskişehir yolu bandında konumlanan Aura Design Studio'nun öncü projelerinden biri, Ankara'nın merkezine doğru atan kalbini modern ve çağdaş bir dokunuşla zenginleştiren Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi'ni tasarladı. Proje, yeşil alan entegrasyonu, sosyal ve kültürel mekanlar, konut ve ticaret odaklı programıyla dikkat çekiyor.

Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi, Mimar Filiz Cingi Yurdakul liderliğindeki Aura Design Studio tarafından hayata geçirilen ve yaşamın her rengini ve ritmini bir araya getirerek şehrin dokusunu yeniden tanımlayan önemli bir yapı. Projenin özgün fonksiyon entegrasyonu, sunduğu özel detaylar ve çevresi ile kurduğu ilişki dikkat çekici.

Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi

Proje, Ankara'nın yüksek yapıların yoğunlukla bulunduğu bölgesinde, insanların rahatça etkileşim kurabileceği yeni bir yapı tarzını benimseyerek öne çıkıyor. Modern konforun ve lüksün etkileyici bir kombinasyonunu sunan proje, konut ve otel kullanımını bir araya getirirken çağdaş tasarımın en yüksek standartlarını taşıyor.

Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi

Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi, çeşitli kotlardan çalışan farklı fonksiyonları, özel giriş alanları ve peyzajlarıyla birbirinden ayrışırken ortak sosyal ve kültürel mekanlarla bütünleşiyor. Özel peyzaj tasarımlarıyla zenginleşen iç avlular ve teraslar, görsel olarak birbirine bağlanarak yeşil bir bağlantı şeması oluşturuyor.

Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi

Ankara'nın modern dokusuna yeni bir soluk getiren ve hala inşaat süreci devam eden Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi'nde 2026 yılında yaşamın başlaması öngörülüyor.

Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi

Proje Künyesi

Proje İsmi: Yaşamkent Karma Kullanımlı Otel ve Rezidans Projesi

Mimari Proje: Aura Design Studio / Filiz Cingi Yurdakul

Mimari Proje Ekibi: Büşra Karaca Coşkun, Caner Ünver, Hatice Haroğlu, Dilara Akkurt

İşveren: Soli Global A.Ş

Toplam İnşaat Alanı: 20.000 m2

Statik Proje: MRN Proje Ömer Miran GÜLER

Mekanik Proje: MTD Proje, Abdullah Öcal

Elektrik Projesi: Akay Mühendislik, Cengiz Özkan

Peyzaj Projesi: MD Proje, Murat Memlük

Yangın danışmanı: Zeytin Danışmanlık, Zeynep Odabaş

Otel danışmanı: Mehmet Nazif Ünal

Proje Tarihi: 2024

Beklenen Tamamlanma Tarihi: 2026


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)