“AURA Focus: Mimarlar Cephede”

AURA-İstanbul ve Reynaers iş birliğinde “Cephe Sohbetleri” devam ediyor… 

Tarih: 27 Mart Çarşamba, 2019

Saat: 18:30 

Yer: AURA-İstanbul

Cephenin yapı elemanı olarak tarihsel perspektifle gelişiminin ele alındığı “AURA Focus - Yapıda Arayüz: Cephe” konferansı ile başlayan seri, mimari tasarım sürecinden uygulama tekniklerine, farklı coğrafyalardaki mimari çözümlerden enerji üreten teknolojilere kadar tüm yönleri ile incelenmeye devam ediyor.

Serinin ikinci etkinliğinde, mimarlar, cephe üzerine yaklaşımlarını, mimari tasarım ve uygulama sürecinde hangi teknoloji, malzeme ve yöntemleri kullandıklarını kendi yapıları üzerinden ele alıyor. AURA-İstanbul’un kurucularından Kurtul Erkmen’in moderatörlüğünde, Cem İlhan, Durmuş Dilekçi ve Melike Altınışık’ın konuşmacı olarak katılacağı “AURA Focus: Mimarlar Cephede” paneli 27 Mart’ta AURA-İstanbul’da gerçekleşecek. 
Etkinliğe mimar, cephe danışmanı, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılması bekleniyor.  Eventbrite üzerinden kayıt ile katılım herkese açık ve ücretsizdir. 

Moderatör: 

• Kurtul Erkmen
KG Mimarlık 

Panelistler:

• Cem İlhan 
TeCe Mimarlık
• Durmuş Dilekçi 
Dilekçi Mimarlık
• Melike Altınışık 
MAA Architecs

“AURA Crea: Geleceğin Gökdeleni” 
AURA Focus paneli öncesinde, AURA-İstanbul Sertifika Programı katılımcılarına yönelik düzenlenen “AURA Crea: Geleceğin Gökdeleni” atölye ve yarışmasının proje sunumları ve jüri değerlendirmesi yapılacak. Katılımcılar, gruplar halinde, üzerine inşa edilecek bir gelecek fikri üreterek, geleceğin gökdeleni senaryosu ile yola çıkıp, heykelsi kabuk ve cephe tasarımları üretecek. 
Brigitte Weber, Cem İlhan, Durmuş Dilekçi, Melike Altınışık, Sabri Paşayiğit, Sibel Dalokay Bozer ve Ufuk Emin Akengin’in jüri üyesi olarak yer alacağı yarışmada, projeleri ile başarılı bulunacak üç kişiye Reynaers tarafından “Belçika Seyahat Bursu” ödülü verilecek. 

Program Akışı:
16:00 - AURA Crea - Proje Sunumları 
18:30 - AURA Focus - Mimarlar Cephede Paneli
20:00 - Ödül Töreni ve Kokteyl


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)