EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Aydabir’in Üçüncü Söyleşi Konusu “Metaverse” Oldu

Türkiye ve dünya yapı sektörünün önemli oyuncularından Bien’in ana sponsoru olduğu, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen ‘aydabir’ söyleşi serisinin üçüncüsü “Metaverse” başlığı altında gerçekleşti. İDEALİST İç Mimarlık Derneği üyesi İç Mimar Derya Toros moderatörlüğünde, Teknolojist Zehra Öney ve iş insanı Çetin Dalva’nın katılımıyla gerçekleşen söyleşide, metaverse evreninin mimarlık ve tasarım dünyasına etkisi konuşuldu.

İDEALİST İç Mimarlık Derneği

İDEALİST İç Mimarlık Derneği öncülüğünde Bien ana sponsorluğunda hayata geçirilen güncel, sosyal ve ilham veren sohbetler serisi ‘aydabir’in üçüncüsü metaverse başlığında, sektörün önemli isimleriyle yapıldı. Derneğin Addressistanbul’daki merkez mekanında, İç Mimar Derya Toros moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide; 360+ Media Interactive Technologies Kurucu Ajans Başkanı ve Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, tekstil, mimarlık ve teknoloji gibi birçok alanda yatırımı bulunan iş insanı Çetin Dalva bir araya geldi.

Metaverse ve Mimarlık Söyleşisi

Metaverse’ün Mimarlık ve Tasarıma Etkisi Birçok Açıdan Ele Alındı

Metaverse evreninde mimarlık ve tasarımın masaya yatırıldığı söyleşide konu; teknoloji, tasarım, kullanıcı alışkanlıkları ve beklentilerine kadar birçok açıdan ele alındı. Katılımcıların sorularının da yanıtlandığı etkinlikte mimarlığın, teknoloji ışığı altında nasıl şekilleneceği örneklerle katılımcılarla paylaşıldı. Söyleşide; teknolojinin evriminden bahseden ve gidebileceği noktalar üzerine atıflarda bulunan Teknolojist Zehra Öney, metaverse evreninin yaşamın içine entegre olacağı alanlar üzerinde durdu, her tasarımcının mutlaka bu evrende hemen yer alması gerektiğini vurguladı. Tekstil ve mimarlık sektörlerinde teknoloji kullanımının etkisini kendi deneyimlerine dayanarak anlatan iş insanı Çetin Dalva, yazılım ve inovasyonun mimarlık, iç mimarlık için anlamını, VR teknolojilerinin mimarlığın geleceğe taşınmasındaki önemini katılımcılarla paylaştı. Dalva; mimarlığın, teknoloji, sanal evren, yazılım ve dijitalle harmanlanmasının hem kullanıcı hem de sektör açısından avantajlarını da aktardı.

Tüm söyleşilerin İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalından yayınlandığı ‘aydabir’ söyleşi serisi dokuz ay boyunca devam edecek.

Aydabir Söyleşisi

Bien Hakkında

Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır. Tasarımdaki öncü kimliğiyle de dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Üretimini Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yapan Bien, yurt içinde 130’u aşkın yetkili satıcısı, 3.500’ü aşkın satış noktasıyla pazardaki yerini almaktadır. Üretiminin yüzde 35’ini yurt dışındaki 70’e yakın ülkeye ihraç eden Bien ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 50 milyon m2’nin üzerinde üretim kapasitesine sahiptir. 2020 yılında yapılan yeni yatırımlarla 1 milyon adet/yıl seramik sağlık gereçleri üretim kapasitesi, armatür üretim tesisi ve tamamlayıcı ürünler üretim tesislerini faaliyete geçiren Bien’in ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları yer almaktadır. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken, tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak üretmektedir. Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını alan Bien, aynı zamanda Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya da hak kazanmıştır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)