BAUMEET 2023 Bayi Buluşmaları ile Dört Farklı Şehirde Sektörün Nabzını Tuttu

Baumit Türkiye, deneyimlerini, yeni ürün ve teknolojilerini ve sektördeki son gelişmeleri tüm paydaşlarına aktarabilmek hedefiyle BAUMEET 2023 Bayi Buluşmaları etkinlik dizisini hayata geçirdi. Baumit Türkiye’nin yapılanmasında önemli bir rol üstlenen iş ortaklarının buluştuğu etkinlikler, dört farklı şehirde gerçekleşti. Sırasıyla İzmir, Ankara, Ordu ve İstanbul’da yapılan etkinliklerde Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, sorumluluk bilinciyle inşa edilen yapıların önemine dikkat çekerken Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Erdil Dinçer ise Baumit dünyasındaki yenilikler hakkında bilgiler paylaştı. Yoğun katılımla gerçekleşen bayi buluşması dizisinde hem sektörün nabzı tutuldu hem de her bölgede en iyi performansı gösteren bayiler ödüllendirildi. 

Yapı malzemeleri sektörünün en önemli temsilcileri arasında yer alan Baumit Türkiye, dört farklı şehirde bayilerini bir araya getirdi. İzmir, Ankara, Ordu ve İstanbul’da yapılan BAUMEET 2023 Bayi Buluşmaları etkinlikleri, çok sayıda iş ortağının katılımı ile gerçekleşti. İnşaat sektörü ve mevcut ekonomik durumunun da masaya yatırıldığı etkinliklerde aynı zamanda en iyi performansı gösteren bayiler Özel Ödüller, Baumit İkinci 11, Baumit İlk 11 ve ALL Star kategorilerinde ödülle buluştu. 

“Yaşanabilir bir dünya için sorumluluk bilincine ihtiyacımız var”

BAUMEET 2023 Bayi Buluşmaları

BAUMEET 2023 Bayi Buluşmaları etkinlikleri boyunca yapı sektöründe sorumluluk bilincine dikkat çeken Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı; “Ülkemizin nüfusu giderek artarken konut ihtiyacının hiç bitmeyecek olması da bir gerçek. Dolayısıyla inşa edilecek her binanın sorumluluk bilinciyle hayat bulması; üretenlerin, satanların, tasarlayanların ve imalatın her aşamasında rol alanların, yani değer zincirini oluşturan herkesin bu bilinçle hareket etmesi yaşamsal bir önem taşıyor. Bu noktada doğru proje, nitelikli malzeme, uluslararası standartlar ve yönetmeliklere uyulması gibi birçok parametre hem güvenli ve sağlıklı yaşam alanları hem de sürdürülebilir şehirler için belirleyici bir rol üstleniyor. Aynı sorumluluk bilinci mantolama için de geçerli çünkü enerji tasarrufu ve dünyamızın geleceği adına hepimizin farkındalığının yüksek olması gereken konuların başında mantolama geliyor. Dünyadaki enerji kaynaklarının giderek azaldığı, iklim krizinin derinleşerek ekosistemi tehdit ettiği bu süreçte enerjinin yüzde 40’ına yakınını harcadığımız binaları mantolamak, yarınlara yaşanabilir bir dünya bırakmak için şart. Bu farkındalığın gerek inşaat profesyonellerinde gerekse yapıları satın alacak tüketicilerde artması gerektiğine inanıyoruz. Baumit olarak mevcut tablonun değişmesi için iyi hesaplanmış ve nitelikli bir mantolama sistemiyle yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sunuyoruz.” şeklinde konuştu. 

Baumit’ten yapı malzemeleri sektöründe devrim niteliğinde ürünler

Sektörde dengeleri değiştirecek birçok ürün ve tescilli inovatif teknolojiye imza attıklarını vurgulayan Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer; “Köklü inovasyon mirasımız, saha deneyimimiz, titizlikle yürüttüğümüz AR-GE çalışmalarımız ve iş ortaklarımızla yürüttüğümüz bilgi akışı sayesinde Jel teknolojisini sektörümüze kazandırdık. Jel teknolojisi ile ürettiğimiz krema gibi bir kıvam alan yeni nesil mantolama harçları, diğer harçlardan farklı olarak elle uygulamanın yanı sıra artık sıva makineleriyle de çok kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabiliyor. Esnek yapısı sayesinde işçiliği kolaylaştırıp şantiyelere hız kazandırıyor, önemli oranda zaman tasarrufu sağlıyor ve iş yükünü azaltıyor. Üstün performanslı ısı yalıtım plakası yapıştırma ve sıva harçlarımız olan Baumit openContact, Baumit StarContact White ve Baumit ProContact’ı da jel teknolojimiz ile yeniledik. Baumit openContact, yüksek nefes alma kabiliyeti sayesinde nefes alan cepheler ve mükemmel iç mekân iklimi sağlıyor. Beyaz çimento esaslı, polimer takviyeleri ile yüksek tutunma gücüne ve ekstra esnekliğe sahip Baumit StarContact White; suya, neme, darbelere, zorlu hava ve uygulama şartlarına çok dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor. Çimento esaslı, polimer takviyeleri ile yüksek tutunma gücüne sahip Baumit ProContact ise hem uzun ömürlü olması hem de geniş kullanım alanıyla fark yaratıyor. Harç içinde çözünen torba teknolojisine sahip Baumit ALL IN Beton ise dünyada bir ilk. Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak ve şantiyede oluşan atık miktarını azaltmak adına kuru yapı harçları için dünyanın ilk çözünen torba teknolojisini geliştirdik. Çok daha hızlı uygulama imkânı sunan bu torba teknolojisi, daha düşük toz salımı sayesinde daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturuyor. Torba atığı oluşturmuyor, çok daha temiz şantiyeleri garanti ediyor ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyor.” diye konuştu. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)