BaumitAkademi Yollarda ile Türkiye’nin Her Yerinde Eğitimler Başlıyor

Avrupa’nın mantolama devi Baumit, tüm yapı sektörü paydaşlarının gelişimine destek olmak amacıyla 2016’da kurduğu Baumit Akademi Yollarda ile bu yıl yeni eğitimler vermeye hazırlanıyor. Bireysel bilinçlenmenin çok önemli olduğuna inanan şirket, Baumit Akademi Yollarda aracılığıyla yapı sektörü profesyonellerine yönelik yeni inovasyonları, sistem ve ürünler hakkında teknik bilgileri aktardığı ve interaktif uygulamalar gerçekleştirdiği eğitimler düzenleyecek.

Baumit, Türkiye’nin her yerinde yapı sektörü profesyonellerine Baumit Akademi Yollarda ile eğitimler düzenleyip onların gelişimini destekleyerek sadece bir üretici olmadığını bir kez daha kanıtlıyor. Sistem üreticisi ve çözüm ortağı olan şirket böylece paydaş zincirini oluşturanen değerli halkalardan olan bayilerin ve uygulamacıların sektör dinamiklerini yakından takip etmesini sağlıyor. Bu sene geniş bir eğitim takvimi hazırlayan Baumit; Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölge Eğitimleri kapsamında bayileriyle ve uygulama ekipleriyle bir araya gelecek.

Benzersiz Jel teknolojisi ile üretilen üstün performanslı mantolama harçları deneyimlenecek

Profesyonellerden son tüketiciye kadar konu ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkese kapılarını açmaya hazırlanan Baumit Akademi Yollarda, eğitim ve toplantılarda ısı yalıtım sistemleri ve sağlıklı yaşam alanları hakkında önemli paylaşımlarda bulunacak. Katılımcılar Baumit’in yepyeni inovasyonu olan benzersiz Jel teknolojisini yakından tanıyacak. Jel teknolojisi ile krema gibi bir kıvam alan yeni nesil mantolama harçları sunan Baumit, bu teknoloji ile diğer harçlardan farklı olarak elle uygulanabilmesinin yanı sıras ıva makineleriyle de çok kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilme imkanını sektör profesyonellerine anlatacak. Jel teknolojisi ile yeniden tasarlanan Baumit openContact, Baumit StarContact Whiteve Baumit ProContact ürünleri ile artık daha kolay, hızlı ve sürdürülebilir çözümler sunduğundan bahsedecek. Sunum sonrasında katılımcılar Baumit Akademi eğitmeni eşliğinde Baumit’in Jel teknolojisine yönelik performans testlerini gözlemleyerek birebir uygulama fırsatı da yakalayacak. Farklı şehirlerde yapılacak eğitimler sonucunda katılımcılar hem farklı bir serüvene dahil olurken hem de Baumit dünyasındaki yenilikleri doğrudan deneyimleyebilecek.

Dünyanın ilk çözünen torba teknolojisine sahip yapı harcı Baumit ALL IN Beton’un avantajları anlatılacak

Baumit Akademi’ye dahil olan katılımcılar yapı harçları sektöründe dünyada bir ilk olan Baumit ALL IN Beton ile de tanışacak. Harç içinde çözünen torba teknolojisine sahip Baumit ALL IN Beton hazır kuru beton harcının, torba atığı oluşturmayan ve doğal elyaflarla güçlendirilmiş yapısıyla çok daha hızlı ve kolay uygulama imkânı sağladığı bilgisi işin profesyonelleriyle paylaşılacak. Tüm yeni imalat ve tadilat işleri için mükemmel bir çözüm sunan Baumit ALL IN Beton’un işlevsel ve çevre dostu bir ürün olarak tüm dünyada dikkatleri üzerine çektiği, beton ihtiyacı olan her yerde inovatif torba teknolojisiyle fark yaratan bir ürün olduğu ve yüksek mukavemetinin yanı sıra düşük toz salımıyla da temiz şantiyelere ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağladığının üstünde durulacak.

Cephelerde sonsuz tasarım olanağı sunan geniş ürün yelpazesini tanıtacak

Baumit’in dış cephe boyaları ve hazır dekoratif kaplamaları eğitimin öne çıkan başlıkları arasında yer alacak.Her cephenin kendine özgü bir karakteri olduğuna inanan Baumit, geniş ürün yelpazesiyle tasarımcıların cephe tasarımlarında tamamen özgür olabilmesi için BaumitDesignLife cephe tasarım ürünlerini piyasaya sunuyor. Sıva ve boyanın bir arada  kullanıldığı Baumit GranoporTop hazır dekoratif kaplama, çimento esaslıkaplamalara göre çok daha uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekiyor. BaumitCreativTop silikon takviyeli özel tasarım sıvası ise kıvamı ve 6 farklı boyut usayesinde sonsuz doku seçeneği sunuyor ve çalışma kolaylığı sağlıyor. Baumit’in doğal ve ışıltılı yüzeyler için geliştirdiği MosaikTop özel mozaik sıva,içeriğindeki doğal kuvars agregaları, mika pulları ve 30 farklı renk seçeneği ile cephelerde doğal taş görünümü sağlıyor. Baumit’in cesur cephe geliştirdiği Lasur, Metallic ve Glitter efekt boyaların farklı tonları, cephelerde standart boya uygulamalarının dışında, özgün, farklı, doğal, geleneksel veya modern özel efektler yaratmayı mümkün kılıyor. Eğitime katılacaklar ise yurt içi ve yurt dışında bu ürünlerle tasarlanan cepheleri görme ve doku uygulamalarını deneyimleme fırsatı yakalayacak.

Sağlıklı yaşam alanları hakkında çarpıcı bilgiler verilecek

Baumit Klima Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemleri’nin optimum iç mekan hava kalitesi oluşturmadaki rolüne değinilerek geleneksel bir yapı malzemesi olan kirecin doğal mikro gözenekli yapısı sayesinde ortamdaki nem oranının ideal değerler olan yüzde 40 ile yüzde 60 arasında kalmasını sağlayarak sağlıklı iç mekân iklimi oluşturduğu anlatılacak. Eğitimin bu kısmında ayrıca katılımcılar BaumitIonit Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemi hakkında bilgi sahibi olabilecek. Ionit sistemin iç mekânlardaki nemi dengeleyebilen ve hava iyonu konsantrasyonunu arttırıp, havayı toz, polen ve aerosol gibi zararlı partiküllerden arındırarak temizleyen tek sistem olması da aktarılacak.

Katılımcılara BaumitAssist’ten nasıl yararlanacakları aktarılacak

Eğitim sunumunun son bölümündek atılımcılar, uygulamacıların sahadaki en büyük ihtiyacı olan süpervizör desteği sağlayan Baumit Assist’ten nasıl yararlanacaklarını öğrenecek. Baumit Assist’in Türkiye’nin dört bir yanında saha destek hizmetleri ile bayi ve uygulama ekiplerinin yanında yer aldığı bilgisi katılımcılarla paylaşılacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)