Biva Tower Yalıtımı BTM’den

Biva Mimarlık tarafından inşaatı sürdürülen Biva Tower şantiyesinde BTM’nin üstün performanslı ürün grubu olan Bituproof Temel Bohçalama Sistemi tercih edildi. Toplamda 8000 M2 ürün kullanılacak projenin uygulaması BTM Bayisi  Eksper Yalıtım tarafından yapılıyor. 32 Kattan 96 daireden oluşan projenin proje tamamlandığında 151 metre ile Avrupa'nın en yüksek yapısal çelik binası olma özelliğini taşıyacak.

Projenin temel yalıtımlarında kullanılan  BTM’nin ödüllü ürünü Bitüproof yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezlerinde bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde su yalıtımını pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik bir şekilde çözmek için tasarlandı.

Bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplikedir. Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi yakın bir zamana kadar mümkün olamamaktaydı.

BTM BituProof Sistemi, tüm bu zorlukları elimine ederek uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında, gerekse perde duvarda dökülen taze betona mükemmel bir yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kılmaktadır. 
  


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)