Bolt, Louvred Mimari Tipolojisi

Bolt, Giles Miller tarafından Detroit merkezli saat markası için inşa edilen geçici bir showroom tasarladı. Shinola John's Square, tam anlamıyla Londra'nın kalbinde bulunuyor. Pavyon, bir yüzeyin bir yapı etrafında merak yaratmak için görsel ve ışık geçirgenliğini nasıl yönetebileceğini sergileyen neoterik panjur tarafından üretilen cephe kavramları ile tasarlanıyor. Pavyon, Shinola'nın karakterini ve felsefesini malzeme kompozisyonları ve yüzey deneyleriyle birleştiriyor.

Showroom Tasarımı Örnekleri

Tüm bina, Shinola motifinin doğrudan bir çevirisi olarak, 8.000 yıldırım şeklindeki kontrplaktan yapılmıştır. Her piksel, şirketin tüm ürünlerinde bulunan üretim doğruluğunu temsil eden Shinola'nın şimşek tasarımından ilham almıştır. Gerçekten de cıvata, zanaatkar yeteneklerine, yüksek kaliteli malzemelere ve uzun ömürlü ürünlere transatlantik bir övgüdür.

Kontrplak Kullanım Örnekleri

Işık Kontrolü

Miller, yapının şeklini atölyelerde bulunan yumuşak deri yığınlarına dayandırıyor. Cut Online tarafından CNC ile kesilen siyah boyalı zona, yapıya elle monte ediliyor. Ardından bu zona, pavyona giren ışık miktarını yönetecek şekilde yönlendiriliyor. Yüzey bileşimi, panjurlu cepheden ışık ve görüşün düzenlenmesine dayalı olarak kontrol ediliyor.

Shinola Detroit

Malzeme ve Işık Kontrollü Pavyon

Pavyon, mütevazı ağırlığı nedeniyle hızlı bir şekilde demonte edilebilir, depolanabilir ve taşınabilir. İskeleti, çeşitli çevrelere uyacak şekilde değiştirilebilir. Yapı Clerkenwell Tasarım Haftası için tasarlandığından, Bolt festival boyunca halka açıktır. Etkinlik sona erdiğinde, Shinola yapıyı sunumları ve sergileri için kullandı.

Enstalasyon Tasarımı Örneği

Giles Miller Studio, sahaya özel dış mekân projeleri geliştirerek çevremizdeki algıları iyileştirmeye kendini adamıştır. Yenilikçi yüzeyler, heykeller ve mimari formların tümü şirket tarafından yaratılmıştır. Stüdyo, her disiplinde malzeme ve ışık arasındaki etkileşimi kutlayarak mekânlara yeni bir anlam kazandırıyor.

Açık Kamusal Sergi Örneği

Miller daha önce, ziyaretçilerin sergiler ve enstalasyonlar arasında ilerlemelerine yardımcı olmak adına Clerkenwell Design Week için dört cam karo heykel seti tasarladı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)