​BTM’den Eğimli Yeşil Çatı Çözümü: BTM Optigreen FKD 58 SD - TYPE P Sistem

BTM’nin eğimli yeşil çatı çözümü: BTM Optigreen FKD 58 SD - TYPE P Sistem, eğimli otopark ve teras üzeri yeşil çatı alanlarında toprak tutucu sistem olarak tercih edilir. 

BTM olarak, bahçe çatılar için 1999 yılında pazara sunduğumuz Botanik serisi bitki köklerine dayanıklı, polimer bitümlü su yalıtım örtülerinin kullanımını 2011 yılından bu güne Alman Optigrun firmasının üst katman bahçe çatı sistemleri ile tamamlayarak; yalıtımdan toprak katmanına kadar tüm detayları bir bütün halinde çözümlüyoruz.

BTM Optigreen Sistemleri ürün yelpazemizde EN 13948 / FLL sertifikalı bitümlü örtü botanik PE4 veya standart yalıtım malzemeleri üzerine kök tutucu folyo serimi ile alternatifli olarak yalıtım alanlarını çözümlüyoruz. Projenin yeşil alanlarındaki toprak kalınlığı, bitki yoğunluğu ve bitki çeşidine; alanın düz veya eğimli olmasına göre detaya uygun su tutma özellikli teknik ürünler ile uygulamalarımızda sistem bileşenlerini kullanıyoruz. Kısacası, BTM Optigreen olarak bahçe çatılarda döşeme yüzeyinden toprak katmanına kadar olan tüm uygulama çeşitlerine yönelik ürün grubuna sahibiz.

BTM Optigreen Sistemleri, düz ve eğimli bahçe çatı teras alanlarına yönelik, sertifikalı, detaya uygun yalıtım malzemeleri ve üst katman sistem bileşenleri içerir. Kapalı otopark üstü yeşil alanlar, bina kat bahçeleri, balkon ve teraslar ayrıca eğimli (5° - 45° arası betonarme vb.) kabuk sistem üzeri alanlarda yeşil alanlar oluşturma amaçlı kullanılır.

BTM’den Eğimli Yeşil Çatı Çözümü: BTM Optigreen FKD 58 SD - TYPE P Sistem, eğimli otopark ve teras üzeri yeşil çatı alanlarında toprak tutucu sistem olarak tercih edilir.

15 - 35 derece eğimli otopark veya bina teras üstü yeşil çatı alanlarında, toprak tutucu hücresel bölme olarak kullanılır. Eğimli alanda kullanılacak nem tutucu örtü üzerine birbirine geçmeli sistemde yerleştirilir. Üzerine arada herhangi bir PP filtre kullanılmadan, direkt eğimli bahçe çatı için hafifletilmiş özel karışım toprak serilir ve hücresel dolgu alanları doldurulur.

BTM Optigreen FKD 58 SD - TYPE P Sistem, yüksek yoğunluklu Expande Polistrenden imal edilmiş olup, son derce hafiftir. Toprağın kaymasını ve erozyona uğramasını önler, bitkilerin köklerinin daha sağlıklı tutunmasını sağlar. Birbirine geçme bir sistem olup, sadece en alt noktada parapete desteklenerek yerleştirildiği için yalıtıma zarar verecek herhangi bir ankraj veya bağlantı noktası yoktur. Yerleşimi pratik, uygulaması kolay ve hızlı olup; statiğe minimum yük getirmektedir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)