Doğal ve Zamansız Bir Çekiciliğe Sahip

Sürdürülebilir mimarinin öneminin artmasıyla birlikte günümüz mimari projelerinin tasarımcıları ve lider yapı üreticileri özellikle iç mekan malzeme seçimlerinde mantarı tercih ediyor.

En büyük ve en gelişmiş mantar duvar kaplamaları markası olan MURATTO®, yaratıcı tasarım sürecini yenilikçi kavram ve teknolojilerle birleştirerek dünya çapında çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.
Sürdürülebilir mimarinin öneminin artmasıyla birlikte günümüz mimari projelerinin tasarımcıları ve lider yapı üreticileri özellikle iç mekan malzeme seçimlerinde mantarı tercih ediyor.

Yeşil ve sürdürülebilir bir malzeme olan mantarın çok yönlü kullanım olanakları sunmasının yanı sıra mimaride tercih edilmesinin sebeplerini; %100 yenilenebilir olması, insan sağlığına katkı sağlaması, sürdürülebilir sertifikalı olması, dayanıklı ve uzun ömürlü olması olarak sıralayabiliriz.

Estetik olarak mantar, ahşap parke zeminler gibi, kendi doğasından kaynaklanan doğal ve zamansız bir çekiciliğe sahip. Birbirini tekrar etmeyen çok sayıda damar, doku ve bitirme renkleri sunan mantarın yüzyıllardır var olan doğal bir malzeme olarak tasarım endüstrisine sağladığı çevresel faydaları ve esnek uygulama olanaklarını göz ardı etmek mümkün değil...

NEW DEKWALL

Sıcak ve rahat görünümüyle iç mekanlara klasik bir bakış sunan New Dekwall mantar duvar kaplamaları, modernden geleneksel tasarım stillerine kadar tüm mekanlarda zamansız duvarlar yaratır. İpeksi dokunuşu, pürüzsüz yüzeyi ve estetik görünümüyle duvarlarınızın yeni doğal derisi Dekwall Koleksiyonu, günümüz trendlerinin çağdaş biçimlerini sadeliğiyle iç duvarlarınıza yansıtıyor...

ORGANIC BLOCKS

Organic Blocks koleksiyonunun her ürünü tasarımcılara farklı hacim ve form seçenekleri sunuyor. Özel kalıpma teknolojisiyle üretilen Organic Bloklar, ham malzemenin reçine mantar tanecikleri ve özel pigmentlerle kombinasyonundan oluşuyor. Doğal olmasının yanı sıra spontane ve dürtüsel oluşan bloklarda uygulanan “kitle pigmentasyon” yöntemi sayesinde hem uygulama kolaylığı hem de mantar yapısının şeffaflığını ve rengini bozmadan kesme imkanı sağlanıyor.

WOOD PLANKS CLASSIC

Wood Planks Classic serisi, adından da anlaşılacağı gibi, klasik ahşap tahtaların son derece rahat ve dayanıklı duvar kaplama çözümünü yenilikçi bakış açısıyla eşsiz bir şekilde sunuyor. Çizilmelere ve aşınmaya karşı yüksek direnç performanslı bu yüzey kaplamaları, doğal ahşabın konforunu mekanlarınıza taşıyor. Blok halindeki mantar çekirdekleri sayesinde yüksek akustik performans sağlayan Wood Planks, özel arkalığı sayesinde duvarlara kolay uygulama imkanı tanıyor.

CORK BRICKS

Mantar Tuğlalar, “ağacından iç tasarıma” sloganıyla geleneksel tuğla duvar kaplama görünümünü iç mekanlarınıza taşıyor. Farklı kalınlıklarda üç boyutlu olarak kesilen mantar parçalarının yenilikçi daldırma işlemi ile boyanarak doğal uygulama yöntemleriyle estetik sonucu olan Mantar Tuğlalar, mekanlarda zamansız duvarlar yaratıyor...


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)