Dragon Shingle Ağaç Evlere De Yakıştı

Uygulama zorluğu çekilebilen çok dik çatılara bile kolaylıkla uyum sağlayabilen BTM Shingle Dragon, hafifliği sayesinde çatılara yük getirmiyor. Hafif olan binalar depreme de daha dayanıklı hale geliyor.

BTM Shingle Dragon

BTM Shingle Dragon doğayla uyumlu zengin renk yelpazesi sayesinde ahşap evlerin de tercihi olmaya devam ediyor. Dragon, mevcut BTM Shingle renklerine ek olarak hardal, somon, kum gri ve duman renkleriyle de çatılara renk veriyor. Manisa Çiçekliköy’de Highland Wooden House firması tarafından gerçekleştirilen ahşap evlerin çatıları da bunun bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama zorluğu çekilebilen çok dik çatılara bile kolaylıkla uyum sağlayabilen BTM Shingle Dragon, hafifliği sayesinde çatılara yük getirmiyor. Hafif olan binalar depreme de daha dayanıklı hale geliyor. Türkiye’de ilk ve tek olarak BTM’nin üretimini yaptığı ve ismini Dragon dişleri biçiminden alan ürünü Shingle Dragon, kendinden yapışkanlı bir yapıya sahiptir.

BTM Shingle Dragon

Alışılagelmiş çatı malzemelerinden çok daha hafif olan ve deprem güvenliğine artı değer katan Shingle Dragon, aynı zamanda gölgeli efekti ile DRAGON SHINGLE AĞAÇ EVLERE DE YAKIŞTI Uygulama zorluğu çekilebilen çok dik çatılara bile kolaylıkla uyum sağlayabilen BTM Shingle Dragon, hafifliği sayesinde çatılara yük getirmiyor. Hafif olan binalar depreme de daha dayanıklı hale geliyor. Ürün Fotoğraflar: Highland Wooden House kaplandığı çatıda 3 boyut etkisi katan ve böylelikle çatıya derinlik etkisi kazandıran bir tasarıma sahiptir. Ayrıca her yüzeye uyum sağlayabilen esnek yapısıyla tonoz ve kubbe gibi eğrisel formlara sahip çatı tiplerine bile kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Kendinden Yapışkanlı Shingle

Dragon Shingle kendinden yapışkanlı alt yüzeyi ile uygulama kolaylığı sağlar. Uygulandığı yüzeye güçlü yapışma özelliği ile çatınızı uzun yıllar, güvenle korur.

Avantajları

• Su geçirimsizdir.

• Uygulaması son derece kolaydır.

• Kendinden yapışkanlı olduğu için uygulaması hızlıdır.

• Değişken geometrisi ile alışılmış çatı görünümlerinden bambaşka bir görünüm sunar.

• 3 boyutlu etkisiyle çatı yüzeylerine derinlik kazandırır.

 • Hafifliği ile çatılara, dolayısıyla yapılara yük getirmez.

• Tam yapışma özelliği ile rüzgara son derece dayanıklıdır.

• Uzun ömürlüdür.

• UV ışınlarına dayanıklıdır.

Boyut

Dragon levhalarının eni 32 cm boyu 100 cm’dir.

BTM Shingle Dragon

Uygulama

Dragon modelinin uygulaması sırasında, kendinden yapışkanlı bölümü koruyan sökülebilir plastik folyoyu sıyırarak shingle levhadan ayırmak gereklidir. Böylece, yapışkanlı bölüm bir alt sıradaki levhaların üzerine tam olarak yapışma sağlar. Dragon levhaların uygulanması için tavsiye edilen en düşük çatı eğimi %20 ’dir.

Ambalaj

BTM Kendinden Yapışkanlı Shingle Dragon, paketler halinde piyasaya sunulmaktadır. Bir paketteki shingle levha adedi 21 olup, 21 levha ile 3 m² çatı alanı kaplanabilmektedir. Paletler halinde sevk edilen Shingle Dragonun 1 paletinde 36 paket shingle bulunmakta ve 1 palet Dragon Shingle ile 108 m² çatı alanı kaplanabilmektedir. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)