​Dumankaya Ritim İstanbul Projesi

Anadolu yakasının en hızlı gelişim gösteren bölgesi Maltepe’de yapımına devam edilen Ritim İstanbul projesi iki etap halinde toplamda 32.500 m² alan üzerinde 6 ve 37 kat arasında değişen 8 blok olarak yer alacak. Ritim İstanbul Projesi, son dönemlerin en gözde projelerinden. 863 adet rezidans konut, 114 adet ticari ofis, 250 adet home ofis ve 146 adet mağaza olarak toplamda 1373 adet bağımsız alan olarak kullanımı planlanan proje açık hava alışveriş merkezi ile bölgenin en kapsamlı projesi olma özelliğini taşıyor.

Dış cephe uygulaması Mayem, Günpen ve Sima Alüminyum tarafından Çuhadaroğlu ST 80 HI ve MN 50 HI sistemleriyle yapılan projenin mimari tasarımı DB Mimarlık Bünyamin Derman tarafından gerçekleştirildi.

Dumankaya Ritim şartnamesinde tanımlanan yüksek performans değerlerinin optimum maliyet ile sağlanması nedeniyle Çuhadaroğlu Sistemleri tercih edilen projede;

MN 50 HI mikro kondens kanallı, yüksek ısı yalıtım performanslı giydirme cephe sistemi ile 1,4 W / m² K, ST 80 HI ısı yalıtımlı doğrama sistemi ile 1,6 W / m² K ısı iletim katsayıları elde edilmiştir.

MN 50 HI Mikro Kondens Kanallı Giydirme Cephe Sistemi performans testleri IFT Test Merkezinde Dumankaya yetkilileri, uygulayıcı firmalar ve danışmanların katılımı ile başarıyla gerçekleştirilmiştir.


Yorumlar

esat çiftci 15 Ocak 2017

SAYIN YÖNETİCİLERİ. 15 01 2017
Dumankaya ritim istanbul projesinde A1blok 141 ve A6 blok 23 nolu dairelerin sahibiyim binların dışı konple giydirme cephe camdan oluşmaktadır.dolayısıyla yazın çok sıcak kışın çok soğuk.dış cephe montajları düzgün yapılmamış.binaya uygulanan ısıtma soğutma sistemleri randımanlı calışmamaktadır.ısıtma termostatını ayarlıyorsun ısı derecesi yükselmediği için otomotik olarak çalışmıyor. dışarıda rüzgar olduğu zaman odalar daha da soğumaktadır.en önemli sorunlarda birtanesi yağmur yağdığı zaman dış cephe ve tavanlar dan gelen sular duvar tavan ve laminat parkelerimizi artık çürütmeye başladı…bütün bu sorunlarımızı yazılı sözlü olmak üzre defalarca aramama uyarmama rağmen ilgilenen yok…444 7 222 nolu telefonu hergün aramaktayım.aynı zamanda Pendik ofisi bir çok kez aradım bu aramalarım kayıtlarda mevcuttur.bu dairelerde bu soğuk kış aylarında aile çocuklar yaşamaktadır.bir an önce dairelerdeki sorunların giderilmesini gerekli tadilatların yapılmasını acilen bekliyorum……
0 544 243 33 67
Esat çiftci

hatice şahin 16 Temmuz 2018

Esat çiftçiye şiddetle katılıyorum.60 parselde ikamet ediyorum. Proje rezalet tanıtımlarla hiç alakası yok. İç mekanlarda kullanılan malzemeler oldukça kalitesiz. Dış cephe korkunç! Umarım bu sorunlara bir çare vardır.

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)