DYO, Birleşmiş Milletler COP’27 Konferansı’nda Türk Sanayisinde Temiz Üretim Çalışmalarını Anlattı

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, iklim kriziyle mücadele kapsamında tüm dünya ülkelerini ve kurumları çözümün bir parçası olmaya davet eden COP’27’de, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı özel davetlisi olarak "Türk Sanayisinde Temiz Üretim Çalışmaları" başlıklı etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.

DYO COP27

DYO, iklim kriziyle mücadele kapsamında tüm dünya ülkelerini çözümün bir parçası olmaya davet eden, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCC) ve Paris İklim Anlaşması’nın yerine getirilmesi için ülkeleri ve kurumları harekete geçirmeyi amaçlayan 27’nci Taraflar Konferansı’na (Conference of the Parties) konuşmacı olarak katıldı.  

Bilim Odaklı Yaklaşımıyla Sektörün Öncüsü

DYO Boya Fabrikaları İnşaat Boyaları Teknik Fabrika Direktörü Hasan Şerefhan,

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından konuşmacı olarak davet edilen 3 firmadan biri olan DYO Boya’yı temsilen katılan DYO Boya Fabrikaları İnşaat Boyaları Teknik Fabrika Direktörü Hasan Şerefhan, yaklaşık 190 ülkeden 40 binin üzerinde katılımcının, 100’den fazla devlet liderinin ve politika yapıcının katılımının beklendiği COP’27’de "Türk Sanayisinde Temiz Üretim Çalışmaları" başlıklı etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

Konuşmasında, DYO’nun sürdürülebilirlik anlayışı, öncelikleri, sürdürülebilir inovasyon yaklaşımı, sürdürülebilir ürün ve ambalaj çalışmaları, sera gazı azaltım projeleri, su ve enerji yönetimi çalışmaları ve DYO Boya Fabrikaları’nda uygulanan temiz üretim teknikleri hakkında bilgi verdi.

Mısır’ın Sharm El-Sheikh kentinde düzenlenen COP’27, finans, bilim, gençlik ve gelecek nesiller, karbonsuzlaşma, adaptasyon ve tarım, cinsiyet, su, sivil toplum, enerji, biyoçeşitlilik ve çözümler başlıkları altında her gün düzenlenecek tematik oturumlar ile 18 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)