Eski Çatılar Bu Bahar İzocam Tekiz Yalıtımlı Çatı Panelleri ile Yenileniyor

Yağmurların bolca yağdığı bu günlerde akıtan eski çatılar hem maddi hem de sağlık açısından önemli problemlere yol açıyor. Bina sahipleri çatılarını yenilemek için yağmurların dindiği bahar ve yaz aylarını bekliyor. Sanayi ve depo yapıları için uzun ömürlü ve güvenli bir seçenek olan İzocam Tekiz yalıtımlı çatı panelleri, çatılarda ısı ve ses yalıtımı ile yüksek yangın dayanımı sağlıyor.

İzocam Tekiz yalıtımlı çatı panelleri

Yağmurların bolca yağdığı bu günlerde eski çatılardaki istenmeyen su sızıntıları kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkıyor. Akıtan çatılar, binalara zarar vererek hem maddi hem de sağlık açısından büyük problemlere yol açabiliyor. Tavandan sızan yağmur suları, duvarlara, sıvalara, zemin kaplamalarına, ekipmanlara ve depolarda stoklanan ürünlere zarar veriyor. Bina sahipleri akıtan çatılarını yenilemek için yağmurların dindiği bahar ve yaz aylarını bekliyor. Dört farklı yalıtımlı çatı paneli seçeneği ile çatılarda ısı ve ses yalıtımı ile yüksek yangın dayanımı sağlayan İzocam Tekiz, antrepo, depo ve sanayi yapıları dahil olmak üzere, yeni ve eski tüm metal binaların çatıları için güvenli ve uzun ömürlü çözümler sunuyor. İzocam Tekiz çatı panelleri, üstün yalıtım ve koruma özellikleri ile yangın güvenliğinin yanı sıra binaların enerji tasarrufuna da önemli oranda katkı sağlıyor.

Türkiye'nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam'ın yalıtımlı panel ve sac işleme markası olan İzocam Tekiz; ürün gamı içerisinde yer alan Poliüretan, PIR ve taş yünü dolgulu Yalıtımlı Çatı Panel seçenekleri ile çatıları koruma altına alıyor. Formlandırılmış iki metal arasında veya bir yüzeyi formlandırılmış metal iken diğer yüzeyi su yalıtım membranı kaplı, arada yalıtım çekirdeği bulunan yalıtımlı panellerden oluşan İzocam Tekiz çatı panelleri, ısı, ses ve yangın yalıtımı ihtiyacı bulunan çatılara hızlıca uygulanıyor.

İzocam Tekiz Poliüretan/PIR Yalıtımlı Çatı Paneli, eğimi yüzde 10’dan yüksek olan çatılarda ısı ve su yalıtımı için tercih ediliyor. Her iki yüzü çelik sac kaplı poliüretan/PIR özelliğindeki Poliüretan/PIR Yalıtımlı Çatı Paneli, diğer tüm İzocam Tekiz ürünleri gibi Avrupa sandviç panel standardı olan TS EN 14509’a uyumlu olarak üretiliyor.

İzocam Tekiz Taş yünü Yalıtımlı Çatı Paneli de eğimi yüzde 10’dan yüksek çatılarda yüksek yangın dayanımı, ısı, ses ve su yalıtımı sağlıyor. Her iki yüzü çelik sac kaplı, mineral yün yalıtımlı olan İzocam Tekiz Taş Yünü Yalıtımlı Çatı Paneli’nin, Efectis Era Avrasya Test ve Belgelendirme A.Ş. tarafından gerçekleştirilen testler ile yük taşıma, bütünlük ve yalıtım kriterlerindeki değerlendirme sonucunda 120 dakika yangın dayanımlı “REI120” sertifikası bulunuyor.

Eğime bağlı olmaksızın tüm çatılarda ısı ve su yalıtımı ile membranlı panellerde yangın güvenliği amacıyla üretilen İzocam Tekiz Kombi Panel, üst yüzeyi PVC veya TPO membran kaplı, taşyünü ve poliüretan/PIR özelliği bir arada taşıyor. Yangına karşı dayanımıyla BROOF (t2) sınıfında yer alan İzocam Tekiz Kombi Panel, uluslararası bir risk ve sigorta yönetimi firması olan FM Global’in bağımsız test kolu tarafından verilen FM sertifikasını da almaya hak kazanarak, Türkiye’de üretilen membranlı paneller arasında FM sertifikasına sahip ilk ve tek ürün olma özelliği taşıyor.

Üst yüzeyi PVC veya TPO membran kaplı, poliüretan/PIR yalıtımlı çatı paneli olan İzocam Tekiz Fibro Panel ise eğime bağlı olmaksızın tüm çatılarda ısı ve su yalıtımı için üretilmiş üst düzey bir ürün olarak öne çıkıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)