Fenercioğlu'ndan İki Yıl İçinde Dünyanın Farklı Lokasyonlarında 50 Şantiye Hedefi

Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, yurt içi ve yurt dışında devam eden 20 projelerinin olduğunu, iki yıl içinde bu sayıyı dünyanın farklı lokasyonlarında 50 şantiyeye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Antalya, Bodrum, Kıbrıs ve İspanya'da yeni projelere başlayan şirket, kısa vadede 3.000 daireye ulaşmayı hedefliyor. 

Fenercioğlu A.Ş. uzun yıllardır Antalya ve Alanya’da kentsel dönüşüm, inşaat, tarım gibi birden fazla sektörde faaliyet gösterirken, hızlı bir yükselişle sektöründe öncü firma haline gelerek İspanya, Bodrum ve Kıbrıs’ta da başarılı çalışmalarını sürdürüyor. 

Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu

Yüze yakın mühendisle projelerine devam ettiklerini belirten Fenercioğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, “Halihazırda devam eden 20 projemiz var. Önümüzdeki iki yıl içinde ise hedefimiz aynı anda dünyanın farklı lokasyonlarında 50 şantiyeye çıkabilmek. Başta İstanbul lokasyonlu birçok bölgede proje hedefimiz var. Bodrum, İspanya, Kıbrıs, Antalya ve Alanya bölgesinde yatırımlarımız devam ediyor. Antalya'da yeni imara açılan Altıntaş bölgesinde projemiz mevcut. Antalya, Bodrum, Kıbrıs ve İspanya'da yeni projelere başlıyoruz. Kısa vadede 3 bin daireye ulaşmak istiyoruz.” dedi.

Kıbrıs ve İspanya’da Yeni Projeler

Fenercioğlu A.Ş. olarak yurt dışındaki çalışmalarına değinen Aycan Fenercioğlu, “Kıbrıs'ta yatırımlarımıza başladıktan sonra İspanya'nın güney kısımlarında sahil alanlarında yatırıma başladık. İspanya'dan başlayarak turistlerin ilgi gösterdiği lokasyonlarda inşaat yapmayı hedefliyoruz. Projelerimizin % 90 gibi önemli bir kısmını yabancı müşterilerimiz oluşturuyor. Özellikle Rusya-Ukrayna savaşından sonra Antalya bölgesine çok ciddi bir yabancı talebi oluştu. Rusya ve Ukrayna’dan sonra Kazakistan ve Afganistan bölgelerinde yaşanan belirsizliklerden ötürü de birçok ülke vatandaşı ülkemize geldi. Son dönemde yapılan istatistiklere göre yaklaşık 111 ülke vatandaşı Antalya bölgesinde mülk edinmiş durumda.” şeklinde görüşlerini aktardı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)