EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​FORM, Fer Yapı’nın Ofis Projesini iklimlendiriyor

Form VRF Sistemleri prestijli bir projeye daha imza attı. İnşaat sektörünün güçlü firması Fer Gayrimenkul’ün Kağıthane’de inşaa ettiği 365 Ofis ve 43 ticari alandan oluşan Premier Kampüs Ofis projesinin ısıtma-soğutma sistemleri için Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri kullanıldı.

Mistubishi Heavy Industries’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörü Form VRF Sistemleri başarılı bir projeye daha imza attı. İstanbul’un yükselen değeri Kağıthane’de Fer Gayrimenkul tarafından yapılan Premier Kampüs Ofis projesinin 365 ofisinin iklimlendirmesi FORM’a emanet. 6.000 kw’lık ısıtma ve soğutma sistemi için 1.000 adet üzerinde iç ünite kullanılacak olan projede heat recovery (aynı anda ısıtma ve soğutma yapabilen) sistem tercih edildi.

Sistem nasıl işliyor?

Proje de kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; tek dış ünite veya dış ünite grubunun, bir veya birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her alanının birbirinden bağımsız olarak arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. Çift inverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor.

Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıyla dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)