Geleceği İnşa Edenlere GF Aquasystem PP-RCT

GF Hakan Plastik’in ana başlıklarından biri olan Sürdürülebilir Ürün Pörtföyü, çevreci ürünlerin geliştirilmesini hedefliyor. Ürün geliştirme süreci ise bir diğer ana başlık olan İklim ve Kaynaklar konusundaki detaylı çalışmalarla destekleniyor.

GF Aquasystem PP-RCT

Yapı malzemeleri sektöründe üst yapı, altyapı ve endüstriyel segmentte inovatif ürünleri ile sistem çözümleri sunan GF Hakan Plastik, ürünün tasarımından son kullanıcıya ulaşımana kadar tüm aşamalarda çevresel etkileri en aza indirerek; geleceğin güvenli ve sağlıklı yapılarının oluşturulması için çalışmalar yürütüyor.

GF Hakan Plastik’in sürdürülebilirlik hedeflerinin ana başlıklarından biri olan Ürün Portföyü, katma değerli ürünlerin geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşıyor. Ürün geliştirme süreci ise bir diğer ana başlık olan İklim ve Kaynaklar konusundaki detaylı çalışmalarla destekleniyor. Bu yaklaşımla geliştirilen GF Aquasystem PP-RCT Boru Sistemi, ham maddesi, üretimi ve uluslararası geçerliliğe sahip belgeleri ile geleceğin güvenli ve sağlıklı yapıları için avantajlar sunuyor. Aquasystem PP-RCT, bina içi tesisatlarda içme suyu sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörleri gibi farklı kullanım alanlarında uygulanabiliyor.

PP-RCT: Yeni Nesil Ham Madde

ß-nucleation prosesi uygulanarak geliştirilen PP-RCT, zorlu koşullara karşı uzun ömürlü olması, daha az plastik malzeme kullanımıyla karbon ayak izini azaltması ve %100 geri dönüştürülebilmesi gibi özellikleri ile geleceğin tesisat malzemesi olarak tanımlanıyor.

GF Aquasystem PP-RCT

Üstün Teknik Özellikler

Yüksek basınç ve sıcaklıklara dayanım özelliği ile aynı et kalınlığındaki PP-R borulara göre (SDR7,4 borular ile karşılaştırıldığında) 60°C’de %25, 70°C’de %60, 80°C de ise %78 daha yüksek çalışma basıncı imkanı sağlıyor.

Daha geniş iç çap ile daha yüksek akış performansı yakalıyor.

Yüksek korozyon direnci ve mekânik dayanımı ile daha zorlu koşullarda daha uzun ömürlü kullanım sunuyor.

İnce cidarlı yapısı ile toplam mekânik tesisat ağırlığının daha hafif olmasına katkıda bulunuyor.

Daha az plastik kullanılarak üretilen borular, ince yapısı ile toplam mekânik tesisat ağırlığının %36’ya kadar daha az hesaplanmasında etkili oluyor.

Bina ömrü ile birlikte performans göstermesi ve sürekli değişim gerektirmemesi ile üretim, ham madde ve enerji verimliliği sağlıyor.


GF HAKAN PLASTİK ÜRÜNLERİNİN ÖZELLİKLE YURT DIŞI PROJELER İÇİN SAHİP OLDUĞU ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞE SAHİP BELGE VE SERTİFİKALAR BÜYÜK AVANTAJ SUNUYOR. BUNLARA EK OLARAK GF AQUASYSTEM PP-RCT, EPD SERTİFİKASI İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE YOL GÖSTERİYOR.


Geniş Ürün Grubu

PP-RCT ile üretilen standart (düz) ve cam elyaf katmanlı (fazer) borular, d20-160 mm aralığında ve SDR7.4 ve SDR9 basınç sınıflarında geniş bir ürün gamı ile bulunuyor. Kullanım alanına göre birçok farklı tipte üretilebilen PP-RCT Boru Sistemi, d160mm çapında ek parçalar ve d200mm çapında düz boru olanağı da sunuyor.

d160 mm çapında, soket füzyon kaynak tekniği ile tüm basınç sınıflarındaki borular ile sorunsuz kaynaklanabilme yeteneğine sahip 5 farklı ek parça bulunuyor. Basınç sınıfı PN25 olan bu ek parçalar Dirsek (45⁰ ve 90⁰), Te Manşon ve 160-110 mm Redüksiyon.

Tüm Ar-Ge ve Kalite Kontrol testlerinden başarı ile geçen d200 mm çapında SDR11 (PN10), SDR7,4 (PN16) ve SDR6 (PN20) basınç sınıflarına ait standart düz borular, mevcut ürün gamını d20-d200 mm olarak genişletiyor.

Uluslararası Geçerliliğe Sahip Belge ve Sertifikalar

GF Hakan Plastik ürünlerinin özellikle yurt dışı projeler için sahip olduğu uluslararası geçerliliğe sahip belge ve sertifikalar büyük avantaj sunuyor. Bunlara ek olarak GF Aquasystem PP-RCT, EPD sertifikası ile sürdürülebilir bir geleceğe yol gösteriyor. EPD (Çevresel Ürün Beyanı), ürünlerin yaşam döngüleri boyunca ortaya çıkan çevresel etkilerin, şeffaf ve karşılaştırılabilir bir biçimde iletişimini sağlayan, bağımsız doğrulanmış ve tescil edilmiş belgedir. Bu belge ile GF Aquasystem PP-RCT, ISO 14025 ve EN 15804A1+A2 gerekliliklerini yerine getirerek çevresel etkilerini kayıt altına almış oluyor. GF Aquasystem PP-RCT ile daha iyi bir geleceğe….


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)