EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

“Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği” Yeşil Binalar Ötesi Konferansı'nda Üç Ayrı Oturumunda Tartışılacak

MSÜ – Mimarlık Fakültesi’nde 8 Kasım Çarşamba sabahı saat 09.30’da başlayacak konferansın açılış konuşmalarını; MSGSÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Deniz İncedayı, MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sema Ergönül, Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Emre Alkin ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapacak. Konferans, duayen akademisyen Prof. Dr. Rıfat Sağlam’ın tebliğinden sonra gerçekleştirilecek 3 oturumla devam edecek. 

MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sema Ergönül

Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Emre Alkin

MSGSÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Deniz İncedayı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

EKO Yapı Proje Grubu – BEZE Group ve MSGSÜ Mimarlık Fakültesi tarafından birlikte hazırlanan “Yeşil Rapido, 3.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” Dünya Şehircilik Günü olan 8 Kasım’da  “Future & Cities - Geleceğin Kentleri, Kentleri Geleceği” teması çerçevesinde gerçekleştirilecek. Konferansın açılış konuşmalarını takiben “Geleceğin Kentleri, Kentleri Geleceği” üç ayrı oturumda uzmanlar tarafından tartışılacak. İlk oturumda “Geleceğin Şehirleri Nasıl Gözükecek?”, ikinci oturumda “Yapı Sektörü, Malzeme Üretici ve Tedarikçileri Geleceğe Nasıl Hazırlanmalı?” son oturumda ise “Geleceğin Şehirleri Nasıl Evrilecek?” konuları ele alınacak. Konferansa konuk konuşmacı olarak iki ünlü İngiliz Mimar Bob Allies ve Peter Barber katılacak. Peter Barber “Yüz Millik Şehir ve Diğer Katmanları”, Bob Allies “Bir Süreklilik Olarak Şehir: Allies and Morrison’dan Mimarlık ve Şehircilik” konulu sunumlarını paylaşacaklar.  

Nüfus artışı şehirlerin daha fazla insanı barındırabilmesi için genişlemesine neden oluyor. Şehirlerimiz bir yandan günümüz sorunlarına çözüm ararken, bir yandan da geleceği şekillendirmeye çalışıyor. Şehirlerde yaşayanların konforlu ve mutlu yaşayabilmesi, ilgililerin çözüm aramaları hem mesleki hem toplumsal sorumluluktur. Sonuç odaklı bir yaklaşım ile önerilerin paylaşılacağı “Yeşil Rapido 3. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı” Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi iş birliği ile MSGSÜ Fındıklı Yerleşkesi, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nunda gerçekleştirilecek.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)