GEMSS’23 Sergisi 20 Aralık'ta Kapılarını Açıyor!

The Circle tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen, Türkiye Mimarlık kültürüne katkı sağlayan pratiklere dair güncel bir arşiv oluşturmayı hedefleyen Genç Mimarlar Seçkisi ve Sergisi 20 Aralık 2023’te The Circle’da açılıyor! Jotun, VitrA, Otiima ve Zuhal Müzik eş sponsorluğunda gerçekleşecek sergi, 20 Aralık 2023 - 18 Şubat 2024 tarihleri arasında her gün 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

GEMSS, Türkiye mimarlık kültürü ile şekillenmiş ve bu kültürü şekillendiren pratikleri görünür kılmayı hedefleyerek benzeri seçkilerden ayrışan ve tamamlayıcı bir katkı sağlayan bir aralıkta kendisini konumlandırıyor. 

GEMSS 23 Sergi Açılış Duyurusu

Sergide, Türkiye'de ve dünyada mimarlığın alternatif alan, ölçek ve mecralarında pratiklerini sürdüren 10 pratik (6 kişi ve 4 ekip olmak üzere), 14 kişi yer alıyor. 

5 Mayıs - 9 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşen Açık Çağrı ile farklı ülkelerden ve Türkiye'nin birçok şehrinden çok sayıda nitelikli başvuru alındı. Sait Ali Köknar moderatörlüğünde 25 Temmuz’da çevrimiçi ortamda bir araya gelen Alexis Şanal, Ertuğ Uçar, Matthew Warner, Merve Bedir, Yılmaz Değer ve Zehra Akdemir Veryeri’den oluşan  Seçici Kurul tarafından, GEMSS’23 seçkisi oluşturuldu. Başvuran 87 nitelikli aday arasından seçilen 10 pratik, 20 Aralık’ta açılacak olan GEMSS’23 sergisinde temsil edilecek. 

2 Ağustos’ta ilan edilen seçki ile devam eden GEMSS’23 süreci; 20 Aralık itibari ile GEMSS topluluğunu ve kültür ortamını bir araya getirecek. Ocak ve Şubat ayları boyunca gerçekleşecek olan bir dizi Yan Etkinlik ve seçkinin yer aldığı GEMSS’23 Yayını ise süreci destekleyecek. 

GEMSS 2023 Seçkisi aşağıdaki isimler ve ekiplerden oluşuyor:

- 9016 Mimarlık
  Bilge Altuğ + Mehmet Metin Polat

- Aslı Özge Zabun

- BARN arch.
  Ağacan Bahadır + Tümer Keser

- Ece Duran

- Emirhan Altuner

- Per Se Mimarlık
  Ali Derya Dostoğlu + Uğur Özer

- Piknik Works
  Atıl Aggündüz + Oğul Öztunç

- Sacit Arda Karaatlı

- Tifa Studio

- Y. Burak Dolu

Jotun, VitrA, Otiima ve Zuhal Müzik destekleriyle gerçekleşen GEMSS’23’ü incelemek ve seçki ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bağlantılara tıklayarak GEMSS’23 web sitesini inceleyebilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)