German Design Awards’tan Designist’e Ödül!

Designist, Almanya merkezli prestijli tasarım yarışması German Design Awards 2024'te Flamingo Lara Restaurant ve Marriot Executive Apartments Fulya projeleriyle iki ödüle layık görüldü. Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğinde ulusal ve uluslararası ölçekte başarılı mimari ve iç mimari projeler gerçekleştiren Designist, her iki projesiyle de "Interior Architecture" kategorisinde "Winner" ödülünü kazandı.

German Design Awards 2024

German Design Awards, Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen ve dünya genelinde farklı tasarım alanlarındaki başarıları onurlandıran prestijli bir yarışmadır. Designist'in başvurduğu "Ürün Tasarımı", "İletişim Tasarımı", "Mimari" ve "İç Mimari" tasarım kategorilerinde uluslararası jüri heyeti tarafından değerlendirilen yarışmanın ödül töreni, 2024 Ocak ayı sonlarında Ambiente Frankfurt Fuarı'nda gerçekleştirilecek.

Flamingo Lara Restaurant projesi, Antalya'da yer alan bir mekanı iç mimari ve cephe tasarımıyla yeniden şekillendirerek ödül kazandı. Restoranın dış cephesindeki tropik bitkiler arasına yerleştirilen flamingo heykeli, renk tonları ve çarpıcı tasarımıyla dikkat çekiyor. Katmanlı ve tekstürlü boyalı plakalardan oluşan giriş saçakları ve dev ceviz kaplama giriş kapısı, mekanın dışarıdan algısını belirleyen unsurlar arasında bulunuyor.

Marriot Executive Apartments Fulya projesi ise Nişantaşı'nda yer alan 12 katlı bir konut yapısı olarak öne çıkıyor. Doğanın renkleriyle uyumlu bir şekilde tasarlanan bu konut, sade, modern ve şık mobilyalarla donatılmış. Özel aydınlatma armatürleri kullanılarak dairelerde sıcak bir ambiyans oluşturulmuş.

Her iki projede de Designist ekibi, Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğinde ve proje ekibiyle birlikte, hayata geçirilmiş ve ödüle layık görülmüştür. Ödüllerin sahiplerini bulması için German Design Awards töreni, Ambiente Frankfurt Fuarı'nda düzenlenecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)