Google'ın İlk Mağazası LEED Platinum Sertifikası Aldı

Bu yaz Google, ilk perakende mağazasını New York'ta açtı. Mağazanın en dikkate çekici tarafı sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak planlanması, tasarlanması ve inşa edilmesidir. Mağazanın uyguladığı sürdürülebilirlik önlemleri, ABD Yeşil Bina Konseyi'nden mümkün olan en yüksek sertifika olan LEED Platinum derecesini kazandırdı.

Google Store, New York


Google, çevre dostu uygulamalara yönelme çabalarından dolayı birçok kez manşetlere çıktı. Bir şirket olarak Google, 2007'den beri karbon nötr olduğunu iddia ediyor ve 2030 yılına kadar karbonsuz olma hedefini sürdürüyor. Bu uzun bir zaman çizelgesi gibi görünebilir, ancak bu büyüklükteki bir şirket için bu hedefe on yıl içinde ulaşmak net bir vizyon ve tutarlı değişim gerektirecektir. Kısa vadede, daha büyük başarılara adım atacak daha acil hedefler arasında 2022'de depolama sahasında sıfır atık sertifikası kazanılması, tüm ambalajlarda plastik içermeyen bir 2025 son tarihinin belirtilmesi ve geri dönüştürülebilir veya yenilenebilir malzemelerin ürünlere dahil edilmesi yer alıyor.

Google Store, New York

Geliştirme ekibi, Mountain View hangarının içindeki perakende alanının tam ölçekli bir versiyonunu inşa etti. Bu, geliştiricilerin mizanpajın akışını, görünümünü ve müşteri deneyimini fiziksel olarak değerlendirmelerini sağladı. Mimar Reddymade, ekibin etkileşimli, sıcak, doğal olarak aydınlatılmış ve ulaşılabilir bir alan vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı oldu.

Google Store, New York

Oluşturulan bir taslak ile proje, Google'ın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için enerji verimliliğine ve malzeme seçimine odaklandı. Alanın içinde, tedarik edilen ceviz kaplama duvarları süslerken, son derece sürdürülebilir mantar ve ahşap mobilyalar yerel bir usta tarafından özel olarak üretildi. Geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış halılar ve enerji tasarruflu aydınlatma, çevre dostu iç tasarıma odaklanmayı sürdürür.

Google Store, New York

Pixel telefonların, Nest ürünlerinin ve diğer cihazların yelpazesini sergilemek için sadece bir alandan daha fazlası olan perakende mağazası, dünyanın herhangi bir yerindeki perakende mağazaları arasında nadir görülen LEED Platinum tasarımının bir örneğidir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)