Hudson Yards'da İnşa Edilen The Vessel Açıldı

Manhattan'daki Hudson Yards bölgesine inşa edilen devasa yapı The Vessel açıldı. Uzun süredir tamamlanması beklenen yapı milyonlar tarafından merakla bekleniyordu. 154 merdiven, 2 bin 500 basamak ve 80 bağlantı noktasına sahip The Vessel, görenlerin beğenisini topluyor. Thomas Heatherwick'in tasarladığı The Vessel, bölgenin tam ortasında bulunuyor. Birbiriyle bağlantılı merdivenlerden oluşan yapı bal peteği formunda tasarlandı.

Toplam 154 merdiven, 2.500 basamak ve 80 bağlantı noktasına sahip ve ziyaretçilerin tırmanabildiği yapı bölgenin ortasına inşa edildi. Yapının inşasında, okside olup parlaklılığını yitirmemesi için çelik kullanıldığı belirtildi. Vessel, merdivenlerden yukarı tırmanan ziyaretçilere hem Hudson Yards'a hem de strüktürün iç mekanına farklı bakış açıları sunuyor.

Vessel, Nelson Byrd Woltz Landscape Architects tarafından tasarlanan 20 dönümlük meydan ve bahçelerin ortasında yer alıyor. Bu alan bu yaz itibariyle 28.000'den fazla bitki, 200 olgun ağaç, ormanlık ve çok yıllık bitkilere ev sahipliği yapacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)