İş Yeri Güvenliğinde Yeni Dönem Prosegur’un Görüntülü Hareket Dedektörü İle Anında Kayıt

Alarm sektöründe dünyanın hızlı büyüyen markalarından Prosegur, Türkiye güvenlik pazarında kullanıcılarına özel hizmet vermeye başladı. İş yeri güvenliğinde alarm ve kamera sistemleri alanında hizmet sunan Prosegur, görüntülü hareket dedektörü ile anında kayıt imkanı sağlıyor.

Günümüzün en sık yaşanan güvenlik saldırılarından biri kuşkusuz hırsızlık vakaları. Hanelerde başlayan hırsızlık senaryoları, iş yerlerinde de sıkça görülüyor. İş yeri sahipleri hem iş yerlerinin hem de çalışanlarının güvenliğini sağlayabilmek için her türlü tedbire başvuruyor. Kullanıcı profillerinin ihtiyaçlarına bağlı olarak kişiselleştirilmiş güvenlik hizmeti sunan Prosegur, gece görüş kameralı hareket dedektörü ile kullanıcılarına yeni bir tecrübe yaşatıyor.

İş yeri güvenliğinde video kayıt dönemi

İş yeri güvenliği de en az hane güvenliği kadar büyük önem taşıyor. Hırsızlık gibi tatsız vakaların önlenmesinde caydırıcı etkileri bulunan alarm sistemleri de görüntü kaydı olmaksızın tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu sebeple mevcut alarm sistemleri ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalabiliyor. 

Prosegur, görüntülü hareket dedektörü ile ekstra bir ücret ödemeden kapsamlı ve eksiksiz bir güvenlik hizmeti sunuyor. Hareketi algıladığı anda görüntü kaydını devreye alan dedektör, kablosuz özelliğinin yanı sıra elektrik ve internet kesintilerinden etkilenmeyerek, sahip olduğu UPS sistemi ile 72 saat boyunca hizmet vermeye devam ediyor.  

Asılsız ihbarların önüne geçiyor

Prosegur’un görüntülü hareket dedektörü, tehdit unsuru olabilecek hareketi algıladığı anda video kaydı yaparak anında Prosegur Alarm Merkezi’ne ve kullanıcıya iletiyor. Böylece dedektörün kullanımı asılsız alarmaların önüne geçerek hem kolluk güçlerinin gereksiz yere meşgul edilmesinin hem de kullanıcının tedirginlik yaşamasının önüne geçiyor. Gece ya da gündüz farketmeksizin yüksek kalitede görüntü kaydı yapan Prosegur Hareket Dedektörü’nden kullanıcılar dilekleri zaman mobil uygulama üzerinden görüntü alabiliyorlar. 

İş yeri ve çalışanların güvenliği için alarm hizmetinin kritik bir ihtiyaç olduğunu belirten Prosegur Türkiye Pazarlama Müdürü Eser Baykuş “İş yeri sahibi müşterilerimizin profillerini incelediğimizde; en önemli ihtiyacın görüntülü güvenlik sistemleri olduğunu görüyoruz. Özellikle olası vakaların deşifresi için görüntülü hareket dedektörü oldukça etkili bir sonuç veriyor. Üstelik asılsız alarmların da önüne geçiyor. Bu nedenle tüm dünyada iş yeri güvenliğinde en çok tercih edilen ve sonuç alınan uygulamalardan biri görüntülü hareket dedektörleri” dedi.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)