EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

ISIDEM Greenguard ve Greenguard Gold Almaya Hak Kazandı

ISIDEM FLEXIDUCT ÜRÜNLERİ İÇ ORTAM HAVA KALİTESİNİ GARANTİ EDİYOR

ISIDEM Flexiduct ürünleri, Greenguard Çevre Enstitüsü (GEI) tarafından UL 2818 standartlarına göre, UL laboratuvarlarında yapılan testleri başarı ile tamamlayarak, Greenguard ve Greenguard Gold sertifikalarını almaya hak kazandı.

ISIDEM Flexiduct ürünleri en kapsamlı sürdürülebilir bina programları ve kanunları tarafından tanınmış ve dünya çapında kabul edilmiş Greenguard ve Greenguard Gold sertifikalarını alarak, iç mekân hava kalitesini bozmayan çevreci ürünler ürettiğini kanıtlamış oldu.İç Mekân Hava Kirliliği Astım Hastalarını, Çocukları ve Yaşlıları Tehdit Ediyor.

Hava kirliliğinin dış mekânlara oranla, iç mekânlarda 2 – 3 kat daha fazla olduğunu dile getiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu şunları söyledi “İnsanlar en yüksek uçucu organik madde miktarına evlerde maruz kalırken, iç mekân hava kirliliği çocukları, yaşlıları ve özellikle astım hastalarını tehdit ediyor. Yaşam kalitemizi yükseltmek için kapalı alanların havasını devamlı temiz tutmamız gerekiyor. Evlerden ticari işletmelere, okullardan hastanelere kadar birçok alanda kullanılabilen Greenguard sertifikalı ISIDEM Flexiduct esnek hava kanalları ile iç mekân hava kalitesini sürekli taze tutmak mümkün.”
ISIDEM Yalıtım, UL Greenguard Environmental Institute – Indoor Air Quality (IAQ) ve – Children & School kriterlerine uygun ürettiği esnek hava kanalı ürünleriyle iç mekân hava kalitesini garanti ediyor.


Greenguard Sertifikasyonu Ne Demektir?

Greenguard iç hava kalitesi sertifikasyonu da olarak bilinen Greenguard Sertifikasyon Programı iç mekanlarda kullanılmak için dizayn edilen ürünlerin, çok daha sağlıklı iç alanlar yaratmak için belirlenmiş kimyasal emisyon kriterlerine uyduğunu garanti eder. Greenguard sertifikasyonu üreticinin sürdürülebilirlik iddialarını, tarafsız bir organizasyonca yapılan bilimsel deneylerle destekler.

Greenguard Gold Sertifikasyonu Ne Demektir?

Greenguard Çocuklar & Okul Sertifikasyonu olarak da bilinen Greenguard Gold Sertifikasyonu, hassas bireyler ( yaşlılar ve çocuklar gibi) için güvenlik faktörlerini göze alan tavizsiz sertifikasyon kriterleri sunar ve ürünün okul ve sağlık kuruluşları için kullanılabilir bir ürün olduğunu garanti eder. Greenguard Gold Sertifikasyonu “The Collaborative for high School (CHPS)” ve “Leadership in Energy Environmental Design (Leed) Building Rating System” organizasyonları tarafından tavsiye edilir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)